Zdrowe odżywianie
Jedzenie, które poprawia humor
Dodane przez: www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: www.sxc.hu

Jaką dietę preferują panie, a jaką panowie? - radzi nasz dietetyczka

Niezależnie od płci niełatwo jest zrezygnować z jedzenia słodkości codziennie. W przypadku osób w pełni zdrowia i bez tendencji do tycia też nie jest wskazane znaczne spożycie cukrów, dlatego od lat tak znaczną popularnością na rynku spożywczym cieszą się słodycze bez cukru. Nowoczesne techniki oraz zaawansowane sposoby cukiernicze pozwalają na proste tworzenie prawdziwych arcydzieł, niezawierających jednak białego cukru.
Sushi 2
Dodane przez: kev-shine
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Bardzo duża popularność sushi w naszym kraju

Raduję się, że obecnie Polska nie jest takim krajem, w którym nieustannie rządzą typowe potrawy, ew. pizza i kebab. Oczywiście polskie jedzenie, pyszna pizza i porządny kebab są wyśmienite, lecz potrzebujemy mimo wszystko odmiany. I z tego powodu rosnąca popularność japońskiego przysmaku bardzo mnie raduje. W żadnym razie nie można uważać, iż sushi to zwykły snobizm. Naturalnie polskie gwiazdy w istocie upodobały sobie sushi na mieście, lecz mogę zaręczyć, że sushi niezwykle smakuje. Ciężko myśleć inaczej - chociaż oczywiście sushi nie jest dla każdego. Są gusta i guściki.
masaż
Zaczerpnięte z: flickr.com

Zbawienny masaż na ból pleców

Nie ma już chyba człowieka po trzydziestce, który by nie skarżył się na bóle kręgosłupa. Co więcej, przed trzydziestką takich ludzi przybywa. A stan ten będzie się tylko pogłębiał. O ile w porę nie zadbamy o swój kręgosłup.
leczenie refrakcji
Dodane przez: iStock
Zaczerpnięte z: iStock

Co to jest refrakcja oka i jak można ją efektywnie wyleczyć? Jakie są skuteczne metody walki z tą przypadłością? Co warto wiedzieć?

Refrakcją oka nazywamy załamywanie promieni świetlnych, przenikających przez każdą strukturę optyczną układu narządu wzroku, zwłaszcza przez rogówkę, soczewkę oraz ciało szkliste. tak określaną dysfunkcję wzroku stwierdza się, gdy układ optyczny w staniespoczynku nie jest w stanie skupiać wnikającej do środka oka, zwyczajnie, skierowanej równolegle wiązki promieni świetlnych na siatkówce.
Koktajl z owoców Acai
Dodane przez: domzdrowia.pl
Zaczerpnięte z: http://www.domzdrowia.pl

Interesujące przepisy na zupy

Zupa to danie uniwersalne, jest możliwość je spożywać o każdej porze roku. Zimową porą grzeją, a latem pod postacią chłodników orzeźwiają. Zasadniczymi zaletami zup jest łatwość i prędkość przyrządzenia, możność ugotowania ich naprawdę ze wszystkich składników, a także rozmaite rodzaje ich podania.
ćwiczenia
Dodane przez: UC Physiotherapy
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Rehabilitacja stawu skokowego zależy od stopnia uszkodzenia

Jak odbywa się rehabilitacja stawu skokowego?. Jeżeli nasze ciało ulega urazom, powinno być poddane prawidłowemu leczeniu, a jeżeli będzie to potrzebne, to również dalszej rehabilitacji, która ma przywrócić je do poprzedniej kondycji.
senior
Dodane przez: Monika Kulej
Zaczerpnięte z: BAREL POLAND

Jak uporać się z opieką nad osobą schorowaną? Czy dobrze jest poszukać opiekunki?

Przeróżnego rodzaju schorzenia dotykają nas w najróżniejszym wieku. Czasami są to niezwykle częste dolegliwości, a czasem groźne schorzenia, które potrzebują zaawansowanego leczenia i stałej opieki. Zapewnienie opieki osobie chorej to na nieszczęście bardzo ciężka sprawa, bo obowiązki zawodowe i konieczność utrzymania rodziny nie zawsze pozwalają nam, żeby poświęcić się wyłącznie temu. Nie bez znaczenia jest także to, że opieka nierzadko powinna być połączona z profesjonalnym leczeniem lub rehabilitacją, co wymaga zaawansowanej wiedzy jak i sprzętu. Jak się uporać z takim kłopotem?
Sieć klinik okulistycznych Lexum

Leczenie chorób wzroku

Rozmaite wady i schorzenia wzroku są w pewnym sensie zjawiskiem charakterystycznym dla współczesnej rzeczywistości. Wynikają w dużej mierze ze stylu życia, który jest powszechny na dzień dzisiejszy. Coraz więcej osób bowiem prowadzi głównie siedzący tryb życia, nierzadko nie tylko z konieczności, ale także z wyboru. Niepokoić mogą przyzwyczajenia sporej części młodych ludzi, którzy bardzo dużo czasu spędzają przed ekranem komputera, grając lub korzystając z internetu. Wielogodzinne patrzenie w monitor może bowiem znacznie wpłynąć na pogorszenie wzroku, szczególnie że niezwykle często łączy się to z niepoprawną postawą ciała.
wizyta u psychoterapeuty
Dodane przez: Mike Renlund
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Psycholodzy z terenów Krakowa pomagają trzydziestolatkom, które znalazły się na życiowym zakręcie

Psychoterapia pozostaje słowem pochodzącym z języka greckiego, a dokładniej zestawieniem dwóch wyrazów. Pierwszy z nich oznacza duszę, a kolejny terapię. Te słowa idealnie oddają ostateczne znaczenie rzeczonego na wstępie wyrazu. Psychoterapia to innymi słowy leczenie ludzkiej psychiki, która z najróżniejszych przyczyn nie działa prawidłowo.
zdrowie na talerzu
Dodane przez: Global Panorama
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Kilka powodów, które przybliżą Cię do kupowania ekologicznej żywności

Jedzenie, które spożywamy ma znaczący wpływ na stan naszego ciała, ale również na nasz stan emocjonalny. Powinniśmy zatem dbać, aby razem z koniecznymi dla funkcjonowania czynnikami odżywczymi nie dostarczać naszemu organizmowi zanieczyszczeń czy toksyn.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.