Opcje operacyjnego leczenia nierzadko pojawiających się dolegliwości oczu

Operacje zeza Warszawa. Popularnym zabiegiem okulistycznym przeprowadzanym w warszawskich klinikach okulistycznych jest operacja zeza. Zez jest chorobą, polegająca na niewłaściwym ustawieniu gałek ocznych. Za ich nierównoległe ustawienie odpowiadają osłabione mięśnie oczne. Ze względu na kierunek odchylenia oka wyróżnić można zez: rozbieżny, zbieżny, skośny, ku górze i ku dołowi. Zez diagnozowany jest najczęściej u małych dzieci. Jest to bardzo ważne, ponieważ wcześniejsze wykrycie choroby zwiększa szansę na pełne wyleczenie. Do głównych przyczyn zeza należą: czynniki genetyczne, zaburzenia neurologiczne, choroby gałki ocznej, mięśni oka lub nerwów unerwiających te mięśnie.

Lexum.pl
Korekcja omawianej wady wzroku opiera się na dopasowaniu odpowiednich okularów korekcyjnych. Stosowane jest zasłanianie mocniejszego oka, co ma zmusić gorzej widzące oko do wzmożonej pracy; ćwiczenia rehabilitacyjne lub zabieg operacyjny. Operacja polega na osłabieniu mięśni po jednej stronie oka, a wzmocnieniu jej po drugiej stronie. U niektórych osób efektem operacji jest tylko zmniejszenie kąta zeza. Operacje zeza są wykonywane tylko i wyłącznie w pełnej narkozie.

Operacje zaćmy Poznań. Zaćma, nazywana także kataraktą, jest bardzo popularną chorobą (polecamy wybielanie zębów kraków), ponieważ dotyka wielu osób po 70 roku życia. Jej symptomami są zmętnienie i zesztywnienie soczewki. Choroba dotyka częściej palaczy. Może być wrodzona lub dziedziczona, na jej pojawienie się mają wpływ inne choroby. Postępująca katarakta powoduje widzenie za mgłą, zmienia postrzeganie kolorów i powoduje krótkowzroczność. Brak leczenia powoduje ślepotę. Zaćmy nie da się wyleczyć farmakologicznie. Aby się jej pozbyć nieodzowna jest interwencja chirurgiczna okulisty. Podczas operacji zmętniona soczewka jest usuwana a w zamian wszczepia się sztuczną soczewkę. Klinika okulistyczna Poznań umożliwia wykonanie zabiegu w trybie ambulatoryjnym.[/JKlinika okulistyczna Poznań (poznaj szczegóły)ie jaskry Wrocław (odwiedź stronę). Jaskra jest chorobą oczu, która nie leczona skutkuje nieodwracalną utratą wzroku. Wywoływana jest przez wzrost ciśnienia wewnątrz gałki ocznej. Istnieje wiele czynników mogących przyczynić się do rozwoju schorzenia. W obrębie tych czynników wyróżnić można: podatność genetyczną, kolor skóry (rasę), wiek, budowa gałki ocznej, choroby towarzyszące np. cukrzyca, nadciśnienie krwi oraz krótkowzroczność. Rozwój jaskry przez długi czas przebiega bezobjawowo, dlatego tak istotne są regularne wizyty u okulisty. Wybór sposobu leczenia jaskry zależy od typu choroby i stopnia jej zaawansowania. Pierwszymi etapami leczenia są farmakoterapia i zabiegi laserowe. W zaawansowanej chorobie konieczna jest operacja.
2019-04-18 13:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.