Karmienie piersią – powrót do natury!

Od pewnego czasu panuje moda na tak zwany „powrót do natury”. Trend ten wyraźnie zauważalny jest również wśród młodych rodziców. Młode matki coraz częściej chcą karmić piersią swoje potomstwo co bardzo cieszy lekarzy pediatrów i położne, bowiem korzyści z karmienia piersią bobaska są niezmierne!
butelki
Dodane przez: Frédérique Voisin-Demery
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Karmienie dziecka piersią nie tylko dobrze wpłynie na dziecko, ale także mamusi pomoże w krótkim czasie wrócić do dobrej kondycji. Pokarm naturalny ma skład idealny dla niemowlęcia. Żadne sztuczne mleko mu nie dorównuje! Pokarm mamy ma także zawsze idealną temperaturę, jest sterylne, gotowe do podania. Poza wszystkim karmienie piersią jest bardziej wygodne i sporo tańsze od karmienia butelką.


W wolnej chwili

Należy wyszukać czy należy nam się refundacja in vitro

ciąża
Dodane przez: Sara Neff
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Możemy wypełnić sny o rodzicielstwie

Jeszcze kilka lat do tyłu, jeżeli u jakiejś pary zdiagnozowano bezdzietność, to właściwie jedyną szansą na to, aby posiadała ona potomstwo była adopcja. Teraz nowoczesne metody medyczne zezwalają na robienie ciężkich badań i zabiegów, które sprawiają, że pobierając komórkę jajową i plemniki, od czasu do czasu od jednej osoby z pary, a od czasu do czasu totalnie od nieznanych osób, posiadamy możliwość zapłodnienia, dzięki któremu nawet z biologicznego punktu widzenia, bezpłodna kobieta może urodzić potomstwo.


Gdy kobieta urodzi pierwsze dziecko, bardzo pomocna może okazać się rada i pomoc doświadczonej położnej lub też pielęgniarki. W domu młodej kobiecie pomocą służyć mogą własna mama czy np. doświadczona ciocia lub starsza siostra. Oprócz rad technicznych mogą one podpowiedzieć młodej karmiącej mamusi które akcesoria dla mamy mogą być dla niej pomocne.

Na rynku możemy nabyć sporą ilość akcesoriów dla mamy karmiącej piersią, są to np. odciągacze pokarmu (ręczne i elektroniczne), wkładki laktacyjne (jednorazowe i wielokrotnego użytku), które to rzeczy poprawiają komfort karmienia piersią - zobacz różne rodzaje wkładek laktacyjnych.

Kupić także można pojemniki do przechowywania pokarmu, woreczki na mleko, ubrania do karmienia - specjalne koszule, biustonosze do karmienia naturalnego – z bawełny, przewiewne, z odpinanymi miseczkami (takie które będą świetnie trzymały „zapracowane” piersi), poduszkę do karmienia, osłony silikonowe na piersi, maść na brodawki (można ją zastąpić na przykład: olejem kokosowym, oliwą z oliwek lub też po prostu mlekiem mamy), a nawet wygodny fotel do karmienia – przecież czeka mamusię wiele miłych godzin spędzonych na karmieniu! Porównaj niezbędne produkty.

I na koniec sprawdzona „babcina” metoda – MROŻONA KAPUSTA – jest ona wprost niezastąpiona przy nawale mlecznym czy też zapaleniu piersi. Oto przepis: mrozimy liścia kapusty czystego i z wyciętą twardą łodygą. Potem nakłuwamy go w kilku miejscach widelcem i mamy gotowy okład na obolałe piersi.
2018-11-12 07:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.