Jak sprawdzić męską płodność?

Z plemnikami nie ma żartów, dokładnie dwadzieścia milionów musi znajdować się w prawidłowej porcji męskiego nasienia. To właśnie od tego, czy ta ilość jest prawidłowa, jest realne zapłodnienie komórki jajowej. Jeśli sprawa wygląda inaczej, istnieją z tym kłopoty, to trzeba zbadać nasienie. Jak to zrobić?
Kobieta w ciąży
Dodane przez: baby-shower.pl
Zaczerpnięte z: baby-shower.pl
Sposób jest prosty i nie należy się tym niepokoić. Najważniejsze to jednakże wiedzieć od czego zacząć. Pierwsze co powinniśmy zrobić to zakupić test na płodność. Nieważne, czy test będziemy wykonywać w domu czy u doktora, potrzebne są pewne przygotowania. Kilka dni przed testem powinniśmy zapomnieć o uprawianiu seksu, jeśli zaś przechodziłeś jakąś chorobę lub leczenie, jesteś zmuszony odczekać parę tygodni. Musisz też mieć na uwadze, iż są czynniki, jakie obniżają|zmniejszają jakość nasienia. Najbardziej istotne z nich to palenie papierosów i nadużywanie alkoholu, negatywnie na nasienie wpływa też przegrzewanie jąder (więcej).

Nimowlak
Dodane przez: Mirra Photography (Kristin Jona)
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jeśli chcesz nieodzownie przeprowadzić tego typu test w domu, masz tą możliwość. Osiągalne są testy płodności dla mężczyzn do domowego użytku. Nie musisz posiadać recepty, kupisz go w każdej aptece. Na jego zestaw składają się pojemniczek na spermę, roztwór testujący, tester oraz zakraplacz. Zasada działania to użycie specjalnego roztworu, który barwi plemniki. Im jest ich większa ilość w nasieniu, tym bardziej intensywne zabarwienie. Uzyskany kolor trzeba zestawić z wzorcami, jakie odnajdziemy na specjalnym testerze. Taki test kosztuje około dwieście złotych, lecz zawiera dwa osobne zestawy do wykonania koniecznych prób.

Test domowy działa nieźle, daje wiedzę na temat płodności, jednocześnie nie jest diagnostyczny. Kluczowe jest bowiem nie jedynie jak dużo plemników znajduje się w nasieniu, lecz także ich jakość, czyli jaką mają budowę czy ruchliwość. Tego normalnym domowym testem nie zbadamy. Jeśli pragniemy naprawdę wiedzieć, co nie gra z płodnością, najlepiej skorzystać z pomocy fachowca (zobacz tutaj na Najlepiej zgłosić się do poradni andrologicznej albo kliniki niepłodności. Lekarzami, którzy trudnią się najczęściej zagadnieniem płodności są ginekolodzy, więc ginekolog Twojej partnerki być może wskazać solidną klinikę, w której przeprowadza się fachowe testy płodności. Po takim fachowym teście będziesz wiedział już najważniejsze kwestie, a wszelkie wątpliwości rozwieje doktor, który w takim badaniu dostrzeże to, to co laik mógłby przeoczyć.


W wolnej chwili

Leki proponowane bez recepty online – jaki ich asortyment proponowany jest obecnie na rynku?

Apteka internetowa
W przeszłości wybór leków był o wiele węższy niż obecnie. Z jakiego powodu? Z reguły ze względu na fakt, że nauka nie była na tyle rozwinięta, żeby zaproponować wystarczająco nowoczesne formy leczenia. Na szczęście, współcześnie za pomocą oferowanych leków można rzeczywiście szybko leczyć dużo uciążliwych schorzeń.
2018-07-12 02:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.