Czy cukrzyca jest powodem do płaczu? Co wolno stosować, by wspomóc swój organizm?

Sporo ludzi skarży się na chorowanie na cukrzycę. Czy rzeczywiście jest to pretekst do tego, aby się załamać? Czym możemy czymś sobie pomóc, żeby czuć się lepiej i nie bać się o swój organizm na każdym kroku? Leki cukrzycowe rozdziela się na obecną chwilę na kilka grup. Jedną z nich są preparaty dla diabetyków poprawiające metabolizm węglowodanów. Minimalizują one insulino-odporność i powstrzymują wchłanianie glukozy w przewodzie pokarmowym. Czasem stosuje się je też do leczenia stanów przedcukrzycowych.
cukrzyca
Dodane przez: Steve Davis
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Najczęściej środki te podawane są w pastylkach, parę razy na dobę. Kolejna grupa to substancje, które zwiększają produkcję insuliny poprzez trzustkę, na nieszczęście mogą one (i niezmiernie często się to przydarza) wywołać hipoglikemię. Powinny uważać na te tabletki ludzie z niewydolnością wątroby i nerek. Trzeci rząd to podobnie preparaty dla diabetyków hamujące wchłaniane glukozy z przewodu pokarmowego, zmniejszające glikemię. Potocznie nazwane są akarbozą, a ich specyficznymi ubocznymi objawami są gazy i biegunka.

Wybitnie znaczące w leczeniu nimi jest podtrzymywanie stosownej, lekkostrawnej diety. Leki inkretynowe to kolejne serum dla diabetyków, nie są one jednak jeszcze refundowane. Podaje się je w zastrzykach, dają odczucie sytości i hamują apetyt. Mogą wywołać ubytek wagi. Kolejna grupa to flozyny, jakie wspomagają wydalanie glukozy z moczem i obniżają ciśnienie tętnicze krwi. Przy leczeniu takimi specyfikami polecana jest ponadprzeciętna troska o higienę, dlatego że może dojść do zakażenia dróg moczowych i rodnych. Istnieje jeszcze kilka typów preparatów dla diabetyków, jednakże wymienione wyżej są zwykle użytkowane.

Dobierane są subiektywnie przez doktora, pacjent na konsultacjach zdaje relacje ze swojego samopoczucia podczas ich przyjmowania i tym samym kuracja albo może zostać przekształcona, albo stosowana dłużej bez zmian. Nie jest też w tym momencie trudno spotkać nawet w normalnych supermarketach odrębnych działów z żywnością dla cukrzyków, co najważniejsze, zaciekawienie takimi wyrobami jest także ze strony zdrowych osób. Czasem wskazane jest pokusić się o spróbowanie nowości, zwłaszcza jeżeli dba się o to, co się spożywa.


W wolnej chwili

W jaki sposób zagwarantować sobie skuteczny odpoczynek żyjąc w intensywnym biegu? Chwila relaksu pozwalająca zmagazynować niezbędną energię

masaż relaksacyjny
Dodane przez: RelaxingMusic
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Zwracając uwagę na to, iż żyjemy w nieustannym biegu, każdemu z nas należy się od czasu do czasu chwila odpoczynku, który dla każdej z osób jest w stanie znaczyć coś innego. Są osoby, które z przyjemnością odpoczywają w czasie robienia zakupów, inni stawiają na spotkania w gronie najbliższych, a są również tacy, którzy relaks najbardziej lubią odbywać samemu w centrach SPA, lub też innych miejscach rekreacyjnych. Dla dużej ilości kobiet najciekawszym sposobem na odprężenie staje się wizyta u fryzjera lub u kosmetyczki, albowiem tam zapominając o zwyczajnej codzienności panie mogą z przyjemnością oddawać się przeróżnym zabiegom pielęgnacyjnym.


Raz do roku pamiętaj o glukozie!
Dodane przez: Bird&Co
Zaczerpnięte z: Bird&Co
Czy bycie chorym na cukrzycę to zgorszenie? W żadnym wypadku! To, iż jesteśmy zmuszeni przyjmować preparaty dla diabetyków z czasem wchodzi w przywyknięcie, a zdrowe odżywianie, które jest wskazane przy tej dolegliwości, z reguły wychodzi nam w dalszym życiu na dobre. Warto o tym pamiętać, podczas gdy następnym razem będziemy z bólem serca odmawiać sobie cukierka.
2018-01-18 09:58
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.