Jaka musi okazać się wanienka dla dziecka?

Przyjście na świat potomstwa przewraca dotychczasowe funkcjonowanie rodziny do góry nogami, nie znaczy to, że jest ono złe, zwyczajnie jest inne. Przykładamy uwagę na rzeczy, które do tej pory nam umykały, a to co zdawało nam się ważne, od czasu do czasu traci na wartości, przy zetknięciu z nowym członkiem rodziny. Nie mniej maleństwo w pierwotnej fazie rozwoju potrzebuje własnych akcesoriów do pielęgnacji, jak i do pozostałego funkcjonowania, przez to przed rodzicami pojawia się wiele wątpliwości, jak chociażby to, jaka powinna okazać się wanienka dla noworodka?
kąpiel
Dodane przez: JoséMa Orsini
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Sporo zależy od tego jak długo powinna nam posłużyć wanienka dla noworodka
Przede wszystkim trzeba wspomnieć o tym, aby posiadała ona odpowiednie atesty, zatwierdzające, że jest wyprodukowana w taki sposób, żeby nie zagrażać życiu dziecka. Nie może mieć ostrych kantów, musi być wykonana z wytrzymałego materiału, tak by z łatwością dało się ją przenieść z łazienki, gdzie wlejemy wodę do pokoju, w którym chcemy wykąpać maluszka. W dodatku mają one przeróżne rozmiary, więc musimy się zastanowić nad tym, jak długo chcemy w niej kąpać nasze dziecko, ponieważ musi być ona na tyle spora, żeby miało szansę się ono w niej spokojnie położyć. Zobacz nasz przewodnik: wybór wanienki dla dziecka (wybór wanienki dla dziecka).


Możemy właściwie rozbudować wanienki dziecięce
Nabywając wanienkę warto wiedzieć, że natychmiast mamy szansę dokupić do niej różnorakie akcesoria, które powinny nam usprawnić kąpiel. Możemy na przykład zakupić odpowiednie wkłady z gąbki, lub z plastiku, które wkłada się do środka wanienki, na nie kładzie się dziecko i mamy pewność, że się nam zbytnio nie zamoczy, ani nie napije wody. W dodatku wanienki dziecięce mogą być wyposażone w odpowiednie stelaże, dzięki którym wanienka będzie ustawiona na odpowiedniej wysokości, a my nie będziemy musieli się do niej nachylać, a więc przyjemność z kąpieli maleństwa będzie jeszcze znaczniejsza. Są
kąpiel
Dodane przez: Alphanova Bebe
Zaczerpnięte z: Alphanova Bebe
także wanienki, które posiadają zamontowany specjalny korek, wtedy na odpowiednim stelażu rozkłada się je w wannie, a po kąpieli wystarczy wyjąć korek i wypuścić wodę, przez co nie trzeba nosić wanienki.


W wolnej chwili

Drobiazgi dla matki i dziecka.

Wózki
Dodane przez: X-lander
Zaczerpnięte z: X-lander
Do kupienia w sklepie online wózki wielofunkcyjne oraz pasy poporodowe dla matek w okazyjnych cenach.
Wózki wielofunkcyjne posiadają wiele zalet. Wystarczy raz wydać pieniądze i ma się problem z głowy. W przypadku modeli „2 w 1” ma się bowiem zapewniony - wózek z gondolą dla dziecka, które musi podróżować w pozycji leżącej i spacerówkę dla starszego.


Dużo zależy od tego, czego oczekują opiekunowie
Jeśli podejrzewamy, że stelaż nie będzie nam niezbędny, to z pewnością w czasie wyboru właściwej wanienki powinniśmy się przede wszystkim skupić na wyborze wanienki z właściwym atestem oraz w odpowiednim rozmiarze (więcej w kategorii meble do domu - tutaj (tutaj)). Dodatkowo można też zwrócić uwagę na materiał z którego jest zrobiona oraz na wysokość jej brzegów, tak by trochę większe dzieci, mogły w niej swobodnie usiąść w czasie kąpieli.
2017-07-28 13:34
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.