Martwi cię własny wzrok? Udaj się na odpowiednią operację

Współcześnie, w dobie cyfryzacji, wielu z nas całkiem sporo czasu traci przed monitorem komputera. Fakt ten nie jest obojętny dla naszego wzroku, szczególnie jeśli nie nosimy właściwie dostosowanych szkieł korekcyjnych.
Może to znacznie pogłębić wady, które mamy od dziecka, takie jak zez czy astygmatyzm, które są przeważnie dziedziczne. Jeżeli mamy dość zakładania okularów i pragnęlibyśmy widzieć dobrze, bez odpowiednich soczewek, możemy zdecydować się na zabieg laserowy. W zależności od typu posiadanej przez nas przypadłości, oraz ubezpieczenia, możemy wybrać opcje bezpłatną lub odpłatną.


Jeśli posiadamy niezbyt rozwinięty astygmatyzm operacja niestety nie może być opłacona. W tym przypadku niestety jeśli będziemy pragnęli usunąć wadę, koszty zabiegu będziemy zmuszeni pokryć w całości z własnej kieszeni. Na szczęście z roku na rok usługa ta jest coraz mniej kosztowna, bowiem sam laser przestał być już technologiczną nowością, coraz częściej jest stosowany. Jednak mimo wszystko warto odłożyć troszkę pieniędzy żeby usunąć na zawsze astygmatyzm Operacja bowiem jest w dalszym ciągu niebezpieczna, zdarzają się incydenty utraty wzroku, dlatego warto wybrać jak najlepszą placówkę- . Całe szczęście każda z prywatnych instytucji ma swoją własną witrynę www, na której możemy poczytać o proponowanych przez nią zabiegach, oraz przewertować opinie byłych pacjentów.


W wolnej chwili

Zdrowe spojrzenie na rzeczywistość – laserowa korekcja wzroku

wzrok
Dodane przez: Ken Teegardin
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
 Czy mówi ci coś pojęcie femtolasik? Jeśli niekoniecznie, to z pewnością nie miałeś do tej pory do czynienia z korekcją wad wzroku. Obecnie jest to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich ludzi, którzy nie lubią nosić okularów, niemniej ze względów na wadę wzroku muszą je zakładać. Innym rozwiązaniem są oczywiście również soczewki, niemniej nie każdy może je nosić, raz z powodów zdrowotnych, innym razem z uwagi na mały komfort.


oczy
Dodane przez: Paleontour
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Mocniej pilne zabiegi, takie jak np. korekcja zeza u dorosłych, w momencie zaawansowanej wady są finalizowane. Aby jednak mieć szansę skorzystać z tej opcji całkowicie za darmo, musimy mieć odpowiednie ubezpieczenie socjalne. Wejść w jego posiadanie możemy na kilka sposobów. Przysługuje ono bowiem studentom, rencistom, osobą zatrudnionym na etat. Obecnie nie musimy mieć już książeczki ubezpieczeniowej aby skorzystać ze świadczenia, każda placówka może zweryfikować nasze uprawnienia w specjalnym systemie, używając do tego naszego numeru PESEL. Lecz korekcja zeza u dorosłych jest bardziej niebezpieczna niż u dzieci, dlatego jeśli twoja pociecha ma taką przypadłość, czym prędzej powinieneś ją wyleczyć.
Współczesna technika pozwala nam za pomocą wiązki laserowej pozbyć się licznych, problematycznych schorzeń oczu. Mniej inwazyjne, drobne przypadłości, jak niezbyt zaawansowana wada wzroku, musimy usuwać opłacając operację z własnej kieszeni. Jeżeli jednak interesuje nas korekcja zeza u dorosłych, możemy liczyć na sfinalizowanie z NFZ.
2018-08-29 13:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.