Cierpisz na depresję jesienną? Podejmij właściwe poczynania, by ją pokonać

Kiedy jest coraz bliżej do jesieni, wielu ludzi cierpi na depresję. Na dworze coraz szybciej zapada zmrok. Jest chłodno, a także często pada deszcz, co także pozytywnie na nie nastraja. Jeśli i ty nie masz sił do działania, a uśmiech rzadko pojawia się na Twojej buzi, powinieneś podjąć prawidłowe poczynania, aby depresja jesienna całkiem Cię nie przytłoczyła.

Depresja
Dodane przez: Holly Lay
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Szczególnym kłopotem jest brak słońca, ale jeśli w niedługim czasie nie czekają Cię wakacje w cieplejszym kraju, w jakim niebo nie jest przykryte grubą zasłoną chmur, należy szukać innych sposobów. Jeden z nich to terapia (zobacz polub ten adres http://pco-poznan.pl/) światłem (kliknij tutaj) przy pomocy specjalnego sprzętu o odpowiedniej mocy świetlnej. Jeśli będziesz używać takiej lampy na co dzień, grzejąc się w jej świetle co najmniej pół godz., z pewnością wkrótce będziesz czuć poprawę i serdeczniejszym okiem spojrzysz na świat wokół Ciebie.

Lecz nie tylko alternatywne źródła światła są w stanie poprawić twój humor. To również właściwa porcja energii, jaką dostarczamy razem z pożywnymi posiłkami, bogatymi w witaminy i mikroelementy. Doskonała na chandrę jest nie tylko czekolada, lecz również ryby, orzechy oraz warzywa i owoce, w szczególności te sezonowe. Mimo wątpliwego nastroju nie można też zapomnieć o regularnej aktywności fizycznej.

Zdecyduj się na dyscyplinę, w jakiej dobrze się czujesz, a pływając czy grając w tenisa będziesz mógł odpędzić nieprzyjemne myśli oraz oderwać się od zwykłych powinności, których natłok również przytłacza. Mimo, że pogoda nie sprzyja, warto jest też dużo przebywać na świeżym powietrzu, na przykład pójść na spacer do ulubionego parku. Nie zapomnij o ciepłej kurtce, kaloszach oraz parasolce, a przekonasz iż, że nawet chodzenie w deszczu może dawać ci radość, szczególnie gdy jesteś z najbliższymi.

Depresja jesienna dotyka coraz więcej ludzi - więcej o depresji dowiesz się na Jeśli i ty znalazłeś się w grupie osób, które stają się apatyczne oraz przemęczone wraz z pierwszymi jesiennymi dniami, terapia światłem oraz inne wskazane wyżej sposoby pozwolą ci uporać się z kłopotem. Musisz jak najszybciej zmierzyć się z scharakteryzowaną przypadłością, by nie dopuścić do jej pogłębiania, ponieważ może to mieć złe skutki oraz doprowadzić do przymusu farmakologicznego leczenia.
2018-07-11 16:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.