Do jakiego typu fachowca należy się udać, gdy mamy problem z psychiką? Do psychiatry czy psychologa? Od czego jest to zależne?

Gdy odczuwamy, że nasze życie wymyka się spod kontroli, kiedy nie można już dłużej kontrolować swoich emocji, gdy wszystko zdaje się gorsze, i coraz bardziej bezsensowne - zdecydowanie dobrze w takiej sytuacji odwiedzić lekarza.

Lecz jakiego typu specjalista będzie dla nas lepszy? Psychiatra a może psycholog?

Niestety, bez przerwy jest stereotyp, który mówi, iż należy być bez wątpienia nienormalnym, żeby uczęszczać do psychologa, a tym bardziej do psychiatry. Samo powiedzenie tego słowa “psychiatra” przy niektórych osobach może spowodować, że rozpoczyna się kłopotliwa cisza. Zwłaszcza w mniejszych miastach, jak Mińsk Mazowiecki, pokutuje tego typu przekonanie. To jak najbardziej błędne myślenie. Tego typu osoby nie dostrzegają tego, że człowiek nie jest złożony wyłącznie z ciała - skóry, kości i mięśni, ale także z psychiki, która ma niebagatelny wpływ na nasze życie. Fachowe porady znajdziesz na stronie .

W wolnej chwili

Wybranie pasującego stomatologa, czyli jak znaleźć najlepszego fachowca, który zatroszczy się o nasze zęby?

zdrowie - obrazeczek
Dodane przez: Magic Madzik
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Dużo dorosłych osób odczuwa strach przed odwiedzeniem dentysty, najczęściej spowodowany złymi wspomnieniami z czasów dzieciństwa. Z tego też powodu każdorazowa wizyta u stomatologa nie zalicza się dla nich do najprzyjemniejszych. Możemy jednak wybrać możliwie najlepszego specjalistę, który spróbuje pokonać nasz lęk, abyśmy w końcu poczuli się komfortowo na dentystycznym fotelu. W jaki sposób odnaleźć dobrego specjalistę?


Niektóre osoby, jak już odważą się pójść do specjalisty, nie wiedzą do końca, czy bardziej właściwy będzie psychiatra czy psycholog? Psychiatra ma przygotowanie stricte medyczne, tak więc ukończył medycynę, może wypisywać recepty na różnorodne leki, przykładowo na leki na nerwicę. Wielu tego typu fachowców jest także psychoterapeutami. Psycholog natomiast to osoba, która skończyła studia z psychologii, najczęściej przyjmuje swoich pacjentów w takich miejscach, jak poradnia psychologiczna. Nie może przepisywać recept na leki.

Grupa podczas terapii
Dodane przez: Nantes
Zaczerpnięte z: http://www.nantes.pl
Bardzo dobrą wiedzę na temat tego, jak funkcjonuje psychika człowieka mają zwłaszcza psychologowie kliniczni, bo znają oni funkcjonujące psychopatologie, to jak tworzą się nerwice, psychozy oraz depresje. Jak można coś zasugerować, to na pewno na początek dobrze skorzystać z usług psychologa.

Może się bowiem zdarzyć tak, że będziemy uczęszczać do psychiatry, jaki ochoczo będzie nam przepisywał leki, po określonym czasie zaś będziemy od nich uzależnieni. To groźne i bardzo korzystnie tego unikać. Psycholog nie wydaje recept, tak więc możemy być pewni, że terapia będzie bez dodatkowych wspomagaczy, na czym na pewno zyska nasze zdrowie. No i na koniec powinniśmy dodać, iż faktycznie nie powinniśmy wstydzić się czy obawiać wizyty u psychologa czy psychiatry. Miejmy na uwadze, że to normalny lekarz. Specjalistę znajdziesz na
2019-05-18 02:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.