Ważne informacje dla rodziców chcących zapisać swoje dziecko do przedszkola, opis procedury składania wniosków

Przedszkola pełnią niezwykle istotną rolę wychowawczą, ale też dzięki nim wiele kobiet powrócić może z powrotem do pracy zawodowej. Do przedszkola uczęszczać mogą dzieci w wieku między 3 a 6 lat, choć w pewnych sytuacjach będzie możliwość przyjęcia dziecka młodszego o pół roku. O ile oczywiście będą wolne miejsca, bo niestety z tym jest niekiedy kiepsko. Aby zapisać swoje dziecko do jednego z samorządowych przedszkoli trzeba spełnić liczne warunki, a i tak nie będzie żadnej pewności że się dostanie miejsce.

dziecko na huśtawce
Dodane przez: Donnie Ray Jones
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Przeważnie rekrutacja do przedszkola wrocław 2016 na kolejny rok zaczyna się w marcu i trwa około trzech tygodni (rekrutacja do Bajkowej przystani). Rodzice zapisujący swoje dziecko po raz pierwszy wypełnić muszą kartę zgłoszeń i oddać ją w odpowiednim terminie. Nie ma znaczenia kolejność zgłoszeń, ważne będzie tylko aby nie przekroczyć terminu w jakim się składa wnioski. W wyznaczonym czasie następuje ogłoszenie listy przyjętych dzieciaków, a rodzice dostają trochę czasu na potwierdzenie chęci pozostawienia dziecka w placówce. Jeżeli tego nie zrobią lub zrezygnują, to na zwolnione miejsca odbywa się ponowny nabór z rezerwowej listy.

Doskonale by było, jeśli do przedszkola dostałyby się wszystkie chętne dzieci, jednak w praktyce tak dobrze nie ma. Decyzja o przyznaniu miejsca zależy od paru kryteriów i niestety wielu rodziców nie będzie miała możliwości na posłanie dziecka do przedszkola lub musi z nim daleko dojeżdżać. Aktualnie jako pierwsze w kolejce przyjmuje się dzieci mające sześć lat, które odbywają przygotowanie przedszkolne, a następnie dzieci osób które je samotnie wychowują.


W wolnej chwili

Najlepsze miejsce dla wzrostu naszego oseska

rekrutacja przedszkola wrocław
Częstokroć pojawia się dylemat, do którego przedszkola wysłać naszego brzdąca? Warto pamiętać o paru wskazówkach.


Pierwszą sprawą jest to, byśmy zbytnio nie zwlekali z woborem.

Kolejne kryteria ustalane są przez wszystkie gminy niezależnie, jeżeli liczba miejsc jest niższa niż chętnych dzieci jakaś ich część będzie przeniesiona na listę rezerwową. Jeśli ktoś nie da rady zapisać swojej pociechy do przedszkola państwowego, to alternatywą może dla niego być przedszkole niepubliczne wrocław (choćby Bajkowa Przystań). W przypadku takich placówek należy się liczyć z większymi opłatami, lecz z reguły nie ma żadnych problemów z dostaniem się i w wielu przypadkach można także liczyć na dużo lepszą opiekę.
2019-05-15 16:47
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.