Leczenie dzieci autystycznych z wykorzystaniem gier

W czasach nauki w liceum opiekowałam się osobami z zakłóceniami w kontaktach interpersonalnych, z upośledzeniem umysłowym. Potocznie mówiliśmy o nich "dzieci", lecz nie było to całkiem celne określenie. Trudno bowiem mówić o dzieciaku mając przed oczami 2 metrowego draba. Choć może być to kontrowersyjne w pierwszym momencie, wystarcza jednak chwila aby ujrzeć różnicę i żeby takie określenie choć troszkę nabrało sensu również dla osoby postronnej.
Najczęściej spotykanym schorzeniem u naszych niepełnosprawnych był autyzm głęboki ale bywali pośród nich również uczestnicy u których stwierdzono tak zwany zespół Aspergera.

Aby zgłębić informacje na przedstawiany wątek, to wcześniej poznaj pozostałe wiadomości na to zagadnienie - wszystko przeczytaj w serwisie (https://www.mintmovies.pl/).

Ta druga choroba uznana została za lżejszą formę zespołu Kannera (doczytaj - oliwka.edu.pl/. Obydwa schorzenia współcześnie uznane są za nie dające się uleczyć, co nie znaczy, że nie da się kompletnie nic zrobić. Bardzo ważka jest wczesne rozpoznanie choroby, bowiem im wcześniej będzie można wdrożyć terapię, tym bardziej widoczne będą wyniki. Jak dotychczas nie są znane przyczyny tychże chorób, stąd wynikają kłopoty w ich diagnozowaniu. Leczenie ma przebieg dwutorowy: poprzez leczenie farmakologiczne i wpływanie na zachowanie, plus inne sposoby psychologicznej interwencji. W działaniach jakie mają na celu uspołecznianie chorych którzy mają wykryty zespół Aspergera sprawdzają się gry dla dzieci autystycznych. Rzecz jasna ostateczną decyzję co do metod terapii podejmuje lekarz prowadzący razem z współdziałającym psychiatrą. Ogólnie rzecz biorąc w omawianych schorzeniach bardzo istotne jest trenowanie umiejętności komunikowania się z otoczeniem. Jest to zdecydowanie łatwiejsze jeśli rehabilitujemy dziecko cierpiące na zespół Aspergera aniżeli dziecko z zespołem Kannera.


W wolnej chwili

Masz problemy ze stawami? To niejednokrotnie przypadłość właściwie każdego, kto dużo biega.

rentgen kolana
Dodane przez: steve lyon
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Nie da się zaprzeczyć, że obecnie wyjątkowo istotne jest zachowanie odpowiedniej aktywności fizycznej. Dlatego akurat niejednokrotnie szukamy sportu odpowiedniego dla siebie, który będziemy mogli uprawiać regularnie i który pozwoli nam na zachowanie naszego ciała w odpowiedniej kondycji. Obecnie bardzo często pada na bieganie - nie da się zaprzeczyć, że jest to sport właściwie dla każdego, który ma niemalże same zalety.

Gry dla dzieci autystycznych skupiają się właśnie na stymulowaniu zdolności społecznych. Nastawione są przykładowo na uczeniu artykułowania uczuć i ich rozpoznawaniu u innych ludzi, a także na nauce właściwego reagowania na postępowania innych ludzi. Chory na zespół Aspergera wprawdzie ma problemy z odpowiednim postępowaniem do danej sytuacji, jednakże przez takie właściwe gry dla dzieci autystycznych może sobie wykształcić odpowiednie scenariusze (oliwka.edu.pl/16-mowa) działania w konkretnych warunkach. Dzięki temu chory poprawia wygodę swojego życia oraz stosunki ze społeczeństwem.
2019-07-16 08:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.