Jak zaprojektować billboardy? Poznaj kilka zaleceń, jakie mogą ci się przydać

Jeżeli twoim zadaniem jest zrobienie billboardu, a wcześniej tego nie robiłeś, przyda ci się kilka użytecznych porad, dzięki którym unikniesz niepowodzenia w tej dziedzinie. Trzeba bowiem wiedzieć, na co zwrócić uwagę, a wszystko pójdzie według twoich planów i znakomicie zareklamujesz określone artykuły albo usługi.


billboardy
Dodane przez: Azchael
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Po pierwsze, billboard jest jednym z materiałów reklamowych, dlatego powinien przyciągać uwagę i mieć siłę przebicia w natłoku innych reklam tego typu. Billboardy stoją przy drogach, z tej przyczyny kierowcy oraz pasażerowie nie mają wiele czasu, aby się im przyjrzeć. W momencie, gdy obok niego przejeżdżają, muszą otrzymać wszystkie potrzebne im informacje, a ich oczy najpierw kierują się na środek billboardu. To w tym miejscu powinno zostać umieszczone sedno reklamy.

Plakat naklejony na billboardzie musi być prosty, a jego kompozycja przemyślana. Warto jest ograniczyć ilość słów, by każdy miał możliwość przeczytania całej treści, np medas-media.com.pl/. Ma znaczenie też właściwej wielkości czcionka oraz wyraźne kolory, jakie łatwiej utrwalają się w pamięci. Sukces niejednokrotnie odnoszą billboardy z elementem zaskoczenia - np. nieprzewidzianą grafiką.

Jeżeli jesteś otwarty na świeże dane na omawiane tematy, to przenieś się do źródła (http://opiekuninformatyczny.pl/systemy-erp/), a znajdziesz w tamtym miejscu istotne wiadomości, które okażą się niesamowicie użyteczne.Dobrze też stawiać na humor, gdy tylko nasze towary albo usługi dają się zareklamować w śmieszny sposób. Jeśli nie - musimy użyć innych elementów. Zanim zdecydujemy się na umieszczenie zaprojektowanej reklamy na billboardzie, powinniśmy wydrukować ją oraz starannie się jej przypatrzeć, by skontrolować czy nigdzie nie popełniliśmy błędu oraz czy wywołuje zaciekawienie, jakiego się spodziewaliśmy.


Gdy czegoś jej brakuje, musimy jeszcze popracować, aby osiągnąć oczekiwany rezultat. Zawsze też można zwrócić się o pomoc do specjalistów, którzy w fachowy sposób zrobią nasz billboard bądź naprowadzą nas na odpowiedni kierunek naszych prac (medas-media). Największymi niedociągnięciami jest za mała czcionka albo za małe grafiki, które nie są zauważalne z daleka.

Nie spisują się także zbyt jasne kolory, tym bardziej, iż jeśli użyjemy gorszej jakości farby, szybko wyblakną, przez co niewiele będzie widać. Gdy wykorzystasz niniejsze wskazówki, na pewno możesz liczyć na rezultat, jakiego oczekiwałeś. Najistotniejsze to właściwy projekt, zatem dokładnie przemyśl każdy jego szczegół.
2019-05-16 09:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.