Zabawki dla maluchów - plastikowe albo z drewna? Jaką rzecz wybrać?

Poszukujesz odpowiedniej zabaweczki dla dziecka, czegoś, co przykuje Jej czujność? Sprawdź nasz felieton!


Zabawki dla dzieci w obecnych czasach nie są żadnym kłopotem. Ich różnorodność daje radę nie pojedynczemu rodzicowi zawrócić w mózgu - z trudnością zatem obarczać winą dzieci, które tylko wchodząc do sklepu z zabawkami, twierdzą: "Ja to pragnę!".
mapa
Zaczerpnięte z: pixabay


zabawki drewniane
Dodane przez: John Cotton Europe
Zaczerpnięte z: johncotton.eu


Ogrom barw i kształtów powoduje u dzieciaka zachwyt i chęć posiadania. Ile razy Dzieciaki kłócą się odnośnie do: "moje bywa najlepsze"? Im mocniej jest więcej barw - tym lepiej nasze zabawki dla dzieci. Co jednak stworzyć, kiedy maluch miast zabaweczkami, ma zajęcie z tabletem albo telefonem komórkowym? Odpowiedź jest łatwiejsza niż się wydaje - należy odwrócić jej uwagę poświęcając mu swój czas a także znajdując zajęcie, które jego zaciekawi i sprawi, iż będzie się bawić w naszym towarzystwie. Jakie jednakże wybrać zabawki?


Na tą chwilę dosyć zapomnianymi przez postępu technologicznego bywają zabawki drewniane zabawki wykonane z drewna. Przez fakt, że są zabaweczkami dość "tradycyjnymi" często nie zastanawiamy się o ich rodzaju myśląc, że dzieciakowi się nie zaciekawią.
Ale czy nie jest tak, że zwykła szmaciana lalka zostaje ulubienicą naszej malutkiej córeczki? A chłopacy? Czy zwykły wybudowany własnoręcznie samochodzik nie bywa najzwyklej ich ulubionym? A jak ma się rzecz z puzzlami? Łatwość operowania zrobionymi z drewna klockami, na jakich zwykle narysowane bywają zwierzaki z bajek - czyż nie są one, bądź były naszymi ulubionymi? Więc czemu osobistemu dzieciakowi miałoby się nie spodobać? Spójrz na swoje czas, gdy byłeś mały przy doborze zabaweczek, - być może i twoje dzieciątko pokocha to, co ty kochałeś kiedy byłeś mały?
2019-04-05 06:55
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.