Odpowiednie zabawki dla naszych dzieci

Przez cały czas próbujemy utrzymać pewien konsensus w wychowaniu malców. Staramy się dać im brak zagrożeń, możliwie mało problemów, możliwie mało infekcji – szczepionki, dobrana, zdrowa dieta i tak dalej. Staramy się dać im możliwie dużo wyzwań, tak, żeby w dalszym życiu były w stanie dawać sobie radę z nieprzewidzianymi kłopotami, które wszak każdemu stają tak czy inaczej na drodze. No i nareszcie staramy się łączyć bezpieczeństwo, zadania i rozrywkę tak, by dzieci nie nudziły się, by uczyły się pewnych rzeczy i nie próbowały do tego żadnych głupich rzeczy. Skomplikowana sprawa.

bączek
Dodane przez: VTech
Zaczerpnięte z: VTech
W kwestii utrzymania bezpieczeństwa jest odrobinę łatwiej, niż jeszcze parę dziesięcioleci wstecz, kiedy nikt nie patrzył na to, czy dzieci bawią się na placu zabaw, czy na opuszczonym placu budowy, a kiedy ktokolwiek im zwracał uwagę, to nie przez troskę o bezpieczeństwo, ale raczej z troski o inwentarz na terenie budowy. Tak czy inaczej – kłopot się zredukował, choć odzwierciedla się to na innej dziedzinie rozwoju: na chęci do aktywności, zwyczajnej, najprostszej przyjemności z przebywania na podwórku, gdzie nie można bawić się na placach budowy. By wypośrodkować te wymienione oczekiwania wobec najmłodszych i zagwarantować im właściwe warunki rozwoju, powinniśmy korzystać z nowych osiągnięć technologii, które są w stanie stymulować u dzieci niektóre czynności.

Zabawki stoją obecnie na bardzo dużym poziomie rozwoju – szczególnie te, o jakich mamy pewność, że wywodzą się ze sprawdzonych źródeł. Dla niedużych dziewcząt, które młodzi opiekunowie chcieliby nauczyć poczucia obowiązku, wytrwałości i przy tym dać im konkretną porcję zabawy, powinny sprawdzić się lalki - . Interaktywna zabawka przypominająca do złudzenia osoba. Reaguje płaczem, śmiechem, pochrapuje. Natomiast chłopcom do wyzwolenia twórczego potencjału z pewnością nadadzą się z kolei klocki Cobi, czyli kolejna interesująca marka, obok klocków Lego, jaka daje stworzyć sobie mały świat i samemu obmyślać i prowadzić przygody niedużych, klockowych postaci. Oczywiście oba te przykłady odpowiednie są w momencie, gdy dzieci są w właściwym wieku – gdy chłopak jest starszy i ma smykałkę do mechaniki, dobrze zapewnić mu dostęp do kosztowniejszych, lecz mających dużo więcej pola do popisu klocków Lego Technics.

I chłopakom, i dziewczętom w każdym wieku przydadzą się do pogimnastykowania umysłu gry memory, których setki odmian da się kupić na telefon lub znaleźć w Internecie.
2019-03-14 04:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.