Podstawowe informacje o kosmetykach naturalnych, zalety oleju arganowego i sezamowego.

Coraz częściej przy okazji kosmetyków można usłyszeć hasła naturalne lub organiczne. Pomimo tego że reprezentują one dwie odmienne grupy produktów, to jednak wielu ludzi nie do końca widzi między nimi różnicę, myląc te pojęcia. Kosmetyki naturalne zawierają jedynie składniki pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego, otrzymane całkowicie bezpiecznie dla środowiska.


Generalnie kosmetyki takie nie powinny zawierać żadnych syntetycznych dodatków, jednak pewne organizacje zajmujące się certyfikatami pozwalają na niewielkie ilości wybranych. Lecz przy kosmetykach naturalnych istotne jest przede wszystkim to, aby ich składniki były naturalnego pochodzenia. Organiczne kosmetyki idą krok dalej, w ich przypadku przynajmniej dziewięćdziesiąt procent składu pochodzić musi z organicznych upraw, to znaczy bez użycia nawozów, pestycydów czy sztucznych modyfikacji. Rośliny uprawiane w taki sposób rosną na specjalnych plantacjach, w jakich zabronione jest używanie jakichkolwiek niedozwolonych środków i technik - czytaj więcej o olejkach sezamowych.
Olejowanie włosów
Dodane przez: Fotolia.com
Zaczerpnięte z: Fotolia.com


W szczególności istotną rolę w naturalnych i organicznych produktach odgrywają oleje wyciskane z różnorodnych roślin. Dzięki wysokiej zawartości składników odżywczych bardzo dobrze będą one wpływać na cerę, nawilżając ją i pielęgnując. Dużym zainteresowaniem między innymi się cieszy olej sezamowy, robiony z niewielkich ziarenek sezamu. Po taki właśnie olej bardzo często sięgają producenci preparatów do włosów, bo ma on bardzo dobry wpływ na nie. Olej ten obfituje w liczne minerały i witaminy, przez co wzmacnia skórę na głowie i cebulki włosów, a dodatkowo stymuluje ich rośnięcie - Poznaj dodatkowe informacje na temat o oleju arganowym w sklepieOrganique.


Drugim niezwykle cenionym olejem stosowany, w naturalnych kosmetykach jest olej arganowy. Robi się go drzew arganowca, które rosną przede wszystkim w Maroku, cieszą się tam taką popularnością, jak oliwki w Grecji. Olej ten to w pierwszej kolejności witamin i składników mineralnych, a także nienasyconych kwasów tłuszczowych. Dzięki temu doskonale wpływa on na całą skórę, często się go wykorzystuje przy wysuszeniach i walce z bliznami i zmarszczkami.
2019-06-01 10:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.