Każda matka powinna zaufać swojej intuicji. Przecież natura ofiarowała nam ten dar, trzeba go tylko odnaleźć w sobie

Każda mama jest świadoma tego, że jej dziecko powinno być najszczęśliwsze na świecie. Nie ma wyjątku od tego. Co to właściwie znaczy? Na poziomie życia codziennego nikt nie ma wątpliwości, że dla matki dziecko jest najważniejsze. Bardziej od męża, brata, ojca czy matki.

Mama z dzieckiem na placu zabaw
Dodane przez: Travis Swan
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Ta więź jest nie do przebicia. Po prostu, dziewięć miesięcy ciąży, część ciała i niezwykła, duchowa więź tworzą coś bardzo silnego i niezwykłego, co trudno ująć w słowa. Szczęśliwe dzieciństwo to przede wszystkim kochająca rodzina, której przedstawicielką jest właśnie matka, to ona przecież nosiła dziecko (pozostałe informację dostępne będą tu) pod sercem.

Podobnie wygląda to jak z naturą, gdy jej przedstawicielką jest właśnie matka natura. Zresztą od przyrody, zachowań zwierząt możemy się naprawdę dużo nauczyć. Nie bez powodu zaleca się, żeby w czasie ciąży nie czytać zbyt wiele poradników o tym, jak wychowywać dziecko (zobacz http://fsa.edu.pl/), czym je karmić, a czym nie, i tak dalej. Niezbędna jest odpowiednia wiedza, ale z umiarem. Zwierzęta bez takiej dodatkowej wiedzy doskonale wiedzą jak zadbać o swoje potomstwo. Jak to możliwe? Jest to po prostu intuicja, zaufaj więc swojej, bo każda matka tak naprawdę wie, jak najlepiej zająć się swoim dzieckiem.

Każda matka ma świadomość, że najistotniejsza dla dziecka jest miłość, która może się objawiać na wiele sposobów. Najważniejszy z nich to poczucie czegoś, czym jest bezpieczeństwo. Nasza pociecha musi czuć, że nic mu nie grozi.

Dodane przez: naturalkids.pl
To ogromnie ważne, ma też wpływ na przyszłość. Dziecko bowiem wychowywane w dziwnym, niespokojnym środowisku może mieć w przyszłości problemy. Bezpieczeństwo to jednakowoż wolna głowa, lecz także potrzeby fizjologiczne, to także odpowiednie ubranka dla niemowląt ze sklepu internetowego (pod linkiem) lub stacjonarnego, to właściwe wybieranie ubranek na odpowiednią porę roku. Trzeba pamiętać również o tym, że dziecko w lecie nie może być ubrane w zbyt grube ciuchy, a w zimę należy pamiętać, żeby nasze dziecko zawsze było ubrane odpowiednio grubo. Nie musimy kupować markowych ubrań dla dziecka, liczy się przede wszystkim dobra jakość. Ponadto możemy dostać jako prezent świąteczny.

Dziecko musi mieć także optymalny rozwój, kontakt z rówieśnikami, z innymi członkami rodziny – rodzeństwem, ojcem, babcią i dziadkiem. W domu świetnie się też sprawdzają zwierzęta, dziecko bowiem wychowywane w takim klimacie wykazuje większą troskę o środowisko i właśnie o zwierzęta.
2017-11-13 12:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.