Czapeczka - czemu trzeba zakładać ją naszym pociechom?

Przyjście na świat małego człowieka niesie za sobą dziesiątki zmian. Priorytetem stają się potrzeby dziecka.


Czapeczka niemowlęca
Dodane przez: Haylee Sherwood
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
rodzice nierzadko zrobią wszystko, żeby zapewnić swej pociesze to, co najlepsze.


W wolnej chwili

Fantazja ma działać! Jakiego rodzaju zabawki powinno się kupować dziecku?

zakład
Dodane przez: zazuzizu
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Nauka przez zabawę? Czemu nie? Zarówno maluszkom, jak też starszakom pomogą w tym dobrze dobrane zabawki, jakie nie jedynie są przyjazne oraz barwne, ale też wspierają rozwój brzdąca, ucząc je kreatywności i samodzielności.


Dzieciaki to w najwyższym stopniu wymagający klienci, w związku z tym przeznaczone dla nich artykuły powinny być nie tylko piękne i efektowne, lecz przede wszystkim wysokiej próby i bezpieczne.


Czapeczki niemowlęce od lat są tematem gorących dyskusji babć i mam, stając się nierzadko międzypokoleniową kością niezgody. Parafrazując słynny hamletowski cytat można skonstatować: zakładać czy nie - oto jest pytanie. Rozsądzanie tej kwestii bez wątpienia nie jest proste. Więcej przemawia jednakże za tym, by mieć je zawsze pod ręką. Skąd taki wniosek? Pamiętajmy, że dziecko w pierwszych miesiącach życia traci ciepło kilka razy szybciej niż dorosły. Maluszek nie ma jeszcze w pełni ukształtowanego systemu termoregulacji. Dopiero uczy się utrzymywać stałą temperaturę swojego ciała. W dodatku, jest nadzwyczaj podatny na przeciągi a także wielorakie przeziębienia. Kompletując szafę niemowlaka należy koniecznie zaopatrzyć się w czapki dziecięce zimowe (czytaj więcej o czapkach Broel), przede wszystkim teraz, gdy aura za oknem daje nam się we znaki, a na dworze robi się coraz chłodniej.


W okresie jesienno-zimowym nakrycie głowy staje się nieodzownym „elementem” każdego spaceru - obojętnie czy trwa on kilka czy też kilkanaście minut. Czapka musi dobrze przylegać do ciała naszej latorośli. Osłona na uszy oraz wiązanie pod brodą także będą bardzo przydatne.
2019-04-23 12:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.