Wykorzystywanie kilku wersji laserów

Ludzie którzy odpowiednio widzą nie mają pojęcia jak wiele chorób dotyczy oczu. Drobne z pozoru kłopoty ze wzrokiem mogą komunikować znaczne choroby oczu.
marchewki
Dodane przez: Amelia Crook
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Bez lasera ciężko wyobrazić sobie dzisiejszą okulistykę. Narzędzia te są niesłychanie dokładne, aseptyczne i bardzo szybkie. Stosuje się je do poprawiania wad wzroku, leczenia schorzeń siatkówki, katarakty, glaukomy. Współcześnie okuliści stosują parę wariantów laserów, a dobór urządzenia jest zależny od rodzaju operacji i części oka, która ma być poddana leczeniu. Laserowa korekcja wzroku przywróci przyjemność widzenia. Krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm, oraz kombinacje takich defektów koryguje wiązka lasera.

Jeżeli przypuszczasz, że niniejsza publikacja może okazać się według Ciebie za skąpa, to zamieszczony poniżej (http://jumpplanet.pl/walbrzych/) tekst bez wątpienia Cię usatysfakcjonuje. Kliknij i sprawdź.

Istotą zabiegu laserowej korekty wad wzroku jest precyzyjne wymodelowanie kształtu rogówki oka w ten sposób, żeby wpływające do oka promienie lasera były skupiane na siatkówce i kreowały czytelny obraz. Najczęściej laser jest stosowany do likwidowania krótkowzroczności, nadwzroczności i astygmatyzmu. Istotą zabiegów jest wymodelowanie za pomocą lasera rogówki, to znaczy najbardziej obrzeżnej, przejrzystej warstwy oka. Operacja uwalnia pacjenta od noszenia okularów i soczewek kontaktowych, ale nie u każdego można go zrealizować. Ocenę poprzedza seria badań, która potwierdza właściwy stan zdrowia. Pacjent powinien mieć pełne 21 lat, także nie mieć innych chorób oczu.
Wzrok to nadzwyczaj ważny zmysł. Dzięki niemu możemy się bez trudu poruszać, czytać. Zaniedbane schorzenie oczu może w istotnym stopniu ograniczyć niezależność.
2019-07-18 07:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.