Jak zająć dziecko gdy za oknem deszcz?

Gdy za oknem zawierucha, i aura nie namawia do spędzania czasu na podwórku, warto zorganizować pociechom atrakcyjną zabawę w mieszkaniu.
Okres jesienny daje duże pole do popisu jeśli chodzi o dziecięcą wyobraźnię. Wymagania? Nieco chęci, zaangażowania oraz szczypta pomysłowości. To składniki przepisu na niebywałą zabawę. Przyniesione z podwórka żołędzie, szybko zamieniają się w zagródkę rzadko spotykanych zwierząt, pudełko po butach akwarium, zaś kartka papieru w wojskowy okręt.

W wolnej chwili

Maluchy uwielbiają przeobrażać się w ulubione role z bajek

Dziecko w przebraniu
Dodane przez: Lee Coursey
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Tylko parę razy w roku, nasze pociechy mają możliwość przeobrazić się w postać ukochanego bohatera. Wybierając stroje na karnawał dla dzieci, powinno się dopilnować żeby stroje na karnawał dla dzieci zrobione były dokładnie i z dbałością o wiarygodność przebrania. Tylko wtedy nasze maluchy zaskoczą na balu kostiumowym. Sfera pacholęcej inwencji jest niezmierzona.


Dużo radości przyniesie również maluchom jak i starszakom robienie własnych albumów z wakacyjnymi zdjęciami. Potrzebne materiały znajdziemy np. w internetowych sklepach hobbystycznych, tudzież... na biurku, w parku, w szafie. Dziecięca pomysłowość nie posiada granic! Pomysłów dobrze jest szukać a internecie, wpisując w przeglądarce frazę, np.: zrób to sam dla dzieci. Zaskoczy nas nieskończona ilość pomysłów oraz technik zdobienia - nadawania zużytym lub zupełnie nie wyróżniającym się przedmiotom nowego charakteru, tworzenie małych upominków, notatników, zawieszek na drzwi, papiery do pakowania prezentów oraz ozdób na na wiele innych okazji. Jaki prezent przyniesie tacie więcej szczęścia niż własnoręcznie stworzony przez dziecko upominek?
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.