Jak zająć dziecko gdy za oknem deszcz?

Gdy za oknem zawierucha, i aura nie namawia do spędzania czasu na podwórku, warto zorganizować pociechom atrakcyjną zabawę w mieszkaniu.
Okres jesienny daje duże pole do popisu jeśli chodzi o dziecięcą wyobraźnię. Wymagania? Nieco chęci, zaangażowania oraz szczypta pomysłowości. To składniki przepisu na niebywałą zabawę. Przyniesione z podwórka żołędzie, szybko zamieniają się w zagródkę rzadko spotykanych zwierząt, pudełko po butach akwarium, zaś kartka papieru w wojskowy okręt.

W wolnej chwili

Wyprawka dla noworodka – ciągnąca się lista potrzebnych artykułów do pielęgnacji niemowlaka.

uśmiechnięte dziecko
Dodane przez: Michael Papantonakis
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Zjawienie się w domu dziecka przysparza rodzicom nie tylko wiele radości, ale też dużo zmian w ich dotychczas poukładanym życiu. Na początku jest im bardzo ciężko znaleźć się w tak nowym dla nich świecie. Zwłaszcza, jeśli mają do tego w domu nowe sprzęty związane z dzieckiem, których obsługa jest im nieznana.


Dużo radości przyniesie również maluchom jak i starszakom robienie własnych albumów z wakacyjnymi zdjęciami. Potrzebne materiały znajdziemy np. w internetowych sklepach hobbystycznych, tudzież... na biurku, w parku, w szafie. Dziecięca pomysłowość nie posiada granic! Pomysłów dobrze jest szukać a internecie, wpisując w przeglądarce frazę, np.: zrób to sam dla dzieci. Zaskoczy nas nieskończona ilość pomysłów oraz technik zdobienia - nadawania zużytym lub zupełnie nie wyróżniającym się przedmiotom nowego charakteru, tworzenie małych upominków, notatników, zawieszek na drzwi, papiery do pakowania prezentów oraz ozdób na na wiele innych okazji. Jaki prezent przyniesie tacie więcej szczęścia niż własnoręcznie stworzony przez dziecko upominek?
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.