Jak zająć dziecko gdy za oknem deszcz?

Gdy za oknem zawierucha, i aura nie namawia do spędzania czasu na podwórku, warto zorganizować pociechom atrakcyjną zabawę w mieszkaniu.
Okres jesienny daje duże pole do popisu jeśli chodzi o dziecięcą wyobraźnię. Wymagania? Nieco chęci, zaangażowania oraz szczypta pomysłowości. To składniki przepisu na niebywałą zabawę. Przyniesione z podwórka żołędzie, szybko zamieniają się w zagródkę rzadko spotykanych zwierząt, pudełko po butach akwarium, zaś kartka papieru w wojskowy okręt.

W wolnej chwili

Maluchy uwielbiają przeobrażać się w ulubione role z bajek

Dziecko w przebraniu
Dodane przez: Lee Coursey
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jedynie parokrotnie w roku, nasze dzieci mają możliwość wcielić się w rolę umiłowanego bohatera. Wybierając stroje na karnawał dla dzieci, powinno się dopilnować by stroje na karnawał dla dzieci wyprodukowane były dokładnie i z dbałością o autentyczność przebrania. Dzięki temu nasze dzieci zaszokują na balu kostiumowym. Sfera pacholęcej wyobraźni jest niezmierzona.


Dużo radości przyniesie również maluchom jak i starszakom robienie własnych albumów z wakacyjnymi zdjęciami. Potrzebne materiały znajdziemy np. w internetowych sklepach hobbystycznych, tudzież... na biurku, w parku, w szafie. Dziecięca pomysłowość nie posiada granic! Pomysłów dobrze jest szukać a internecie, wpisując w przeglądarce frazę, np.: zrób to sam dla dzieci. Zaskoczy nas nieskończona ilość pomysłów oraz technik zdobienia - nadawania zużytym lub zupełnie nie wyróżniającym się przedmiotom nowego charakteru, tworzenie małych upominków, notatników, zawieszek na drzwi, papiery do pakowania prezentów oraz ozdób na na wiele innych okazji. Jaki prezent przyniesie tacie więcej szczęścia niż własnoręcznie stworzony przez dziecko upominek?


Hobbart
Daje się zauważyć, że, dzieci szczególnie lubią konkursy. To najlepsza okazja, by sprawdzić swe umiejętności podczas pozytywnej rywalizacji. Konkursy online zapewniają dzieciom mnóstwo zadowolenia, podnoszą samoocenę, uczą „zdrowej” rywalizacji a także dają możliwość wykazania się dziecku swoją wiedzą oraz umiejętnościami w różnych dziedzinach. A wyraz twarzy dziecka na widok listonosza z nagrodą? Wspaniały.

Organizując małym odkrywcom jesienny czas wolny, wskazane jest połączyć przyjemne z pożytecznym. Nauka przekazywana w ciekawy sposób jest łatwiejsza do zapamiętania. W tej sytuacji także możemy liczyć na Internet. Portale dla dzieci przedstawiają masę „gier jesiennych”, rozwijających kreatywność i spostrzegawczość.

Nauka przy użyciu komputera? Zdecydowanie tak!
2014-11-28 13:57
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.