Choroby wzroku - jakie kwestie warto wiedzieć?

Kłopoty ze wzrokiem mogą zwiastować choroby układu krążenia, cukrzycę, lub arteriosklerozę, bądź schorzenia oczu, takie jak jaskra, zaćma, retinopatia cukrzycowa, czy też różne zwyrodnienia. Badanie ostrości wzroku, to najpopularniejsze badanie u okulisty, powinno być dokonane przy każdej wizycie u okulisty. Umożliwia nie jedynie ocenić jakość widzenia, lecz na wstępie pozwala wyeliminować choroby, w jakich dochodzi do prędkiego uszkodzenia wzroku.

gabinet okulistyczny
Dodane przez: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Oko jest delikatnym narządem zmysłu o skomplikowanej budowie. Schorzenia okulistyczne mogą tyczyć się wielu indywidualnych elementów oka składających się na gałkę oczną, oraz nerwu wzrokowego, a też narządów dodatkowych oka, czyli powiek, spojówek, mięśni ruszających okiem i narządu łzowego, którego działaniem jest trzymanie stosownego stanu nawilżenia powierzchni oka i oczyszczanie jej z substratów drażniących w czasie mrugania.

sprzęt w gabinecie okulistycznym
Dodane przez: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Pomiar dna oka, to testowanie budowy wyściełających gałkę oczną od środka .
Testowanie to służy ocenie siatkówki oka, także naczyń, które ją żywią. Jest to ogromnie ważne badanie, które stanowi podstawę pracy nie tylko w gabinecie okulisty (szczegóły pod adresem http://www.as-med.com.pl/poradnie-specjalistyczne/poradnia-okulistyczna-okulista-siedlce/) Poznań, ale także kardiologów, diabetologów i neurologów.

Pomiar obrębu spostrzegania dopuszcza ustalić jak wielką część obrazu widzi nieruchomo ustawione oko chorego, patrzące w jakiś centralny punkt. W niektórych schorzeniach zredukowanie zauważanego obrębu przez chorego jest pierwszym, bądź kluczowym objawem uszkodzenia gałki ocznej. Jedną z takich schorzeń jest glaukoma, w której badanie to jest absolutnie niezbędne do wyznaczenia postępu choroby.

Niemało problemów ze wzrokiem pojawia się w miarę starzenia ustroju. Lecz nie wolno ich bagatelizować. Lekarz okulista Poznań pomoże w jakiejkolwiek sytuacji. Kwestie zdołają zwiastować drobną ułomność wzroku, bądź komunikować schorzenia oczu, bądź odmienne (). Zwłaszcza niebezpieczne są schorzenia układu krążenia, arterioskleroza naczyń i cukrzyca, bowiem mogą przyczynić się do nieodwracalnych zmian w oku. Gdy wzrok podupada, nie należy zwlekać z wizytą u okulisty (http://beskidmed.pl/) Poznań, żeby ustalić, co jest tego przyczyną. Procedura terapii zależy od rodzaju problemu.
2018-07-30 07:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.