Czym jest światłoterapia? Czy rzeczywiście uzdrawianie światłem pomaga?

Powszechnie wiadomo, że światło posiada zdrowotne własności. Pobudza receptory na skórze, dzięki którym bodziec przechodzi dalej, do szyszynki. To dokładnie w niej uruchamiane są funkcje obronne, czyli inaczej uruchamiają się potrzebne enzymy. Wyszczególnić można kilka zasadniczych barw światła, które działają na ciało człowieka. Kolor fioletowy jest uspokajający, odprężający oraz łagodzący ból.
jesiennie promienie słońca o poranku
Zaczerpnięte z: pixabay.com


W wolnej chwili

Żadna melancholia Ci nie upiorna, jak masz lampę do światłoterapii. Próbowałeś już jak działa?

Lampa podłogowa ALICE w kolorze brown sprawdzi się w przestronnym wnętrzu…
Dodane przez: Technolux
Zaczerpnięte z: Technolux
Odczuwasz ten stan czasami, jak gdyby nie chciało Ci się żyć. Nie jest to na pewno przyjemny stan, a obawia się kompletem różnych symptomów. Przede wszystkim, jest Ci źle, jesteś senny, nie masz energii i siły do życia. To co z reguły przynosi Ci zadowolenie obecnie jakby w ogóle ci nie pomagało.


Jest idealny przykładowo przy terapiach odwykowych. Błękit odpowiada za wspomaganiu skupienia, także działa uspokajająco i łagodząco na stany zapalne. Zieleń natomiast bardzo delikatnie rozluźnia i pomaga w leczeniu grypy i innych chorób. Kolor żółty jest pobudzający oraz używany przy terapii menopauzy. Pomarańcz odnawia energię, a czerwień oddziałuje na funkcjonowanie umysłu.

vintage dziewczyna w promieniach letniego słońca
Zaczerpnięte z: pixabay.com
Podczas (ciąg dalszy tego zagadnienia- artemed.pl/) używaniu światłoterapii wykorzystywane są różne typy fal promieniowania. Da się je podzielić na cztery typy. Lampa do światłoterapii może posiadać na przykład światło białe leczy chandrę, czy też zaburzenia snu (tamta strona). Światło nadfioletowe stosowany jest w gabinetach kosmetycznych i powoduje opaleniznę. Podczerwień działa na choroby zapalne. Z kolei cząsteczki światła używane są przede wszystkim (rozwinięcie tematu- http://meskiezaciecie.pl)podczas zabiegów leczniczych.


Leczenie światłem podejmuje się zazwyczaj w gabinetach medycyny. Lampa do światłoterapii jest stosowana do naświetlania skóry. Najczęściej pojedyncza sesja światłoterapii trwa pomiędzy połową godziny a dwoma. W głównej mierze światłoterapia używana jest podczas depresji, czy zakłóceniach nastroju, a także przy dużym stresie, ogólnego złego samopoczucia, dolegliwościach powiązanych ze menopauzą. Zasadniczo światłoterapia przynosi korzyści przy wielu chorobach. Istnieją jednak różnorodne przeciwwskazania powiązane z używaniem światłoterapii. Głównie światłoterapii należy zaprzestać podczas stosowania preparatów skutkujących nadwrażliwością na światło (więcej:http://www.ilumina.pl/lampa-do-swiatloterapii-innosol-lucia-2x55w-dim.html). Także choroby wzroku, na przykład choroby siatkówki. Podstawową regułą jest konsultacja ze swoim doktorem. Z pewnością światłoterapia jest bardzo przydatna przy problemach ze zdrowiem. Nie wyrządzi szkody, a może być rewelacyjna w konsekwencjach.
2018-05-02 07:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.