Czym jest światłoterapia? Czy rzeczywiście uzdrawianie światłem pomaga?

Powszechnie wiadomo, że światło posiada zdrowotne własności. Pobudza receptory na skórze, dzięki którym bodziec przechodzi dalej, do szyszynki. To dokładnie w niej uruchamiane są funkcje obronne, czyli inaczej uruchamiają się potrzebne enzymy. Wyszczególnić można kilka zasadniczych barw światła, które działają na ciało człowieka. Kolor fioletowy jest uspokajający, odprężający oraz łagodzący ból.
jesiennie promienie słońca o poranku
Zaczerpnięte z: pixabay.com


W wolnej chwili

Choroby oczu – jak można je obecnie sprawnie leczyć i dlaczego nie należy ich bagatelizować?

Oczy
Dodane przez: http://www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu
Zmysł wzroku ma bezwzględnie podstawowe znaczenie dla każdej osoby. Ciężko wyobrazić sobie codzienne życie bez oglądania przyrody bądź najbliższych, w związku z tym należy jak najlepiej troszczyć się o kondycję oczu. Dzisiaj na szczęście osoby z wadami wzroku mają do dyspozycji wiele rozwiązań, takich jak możliwość noszenia okularów korekcyjnych albo soczewek, dzięki którym można w ogóle zapomnieć, że posiada się jakąś wadę.


Jest idealny przykładowo przy terapiach odwykowych. Błękit odpowiada za wspomaganiu skupienia, także działa uspokajająco i łagodząco na stany zapalne. Zieleń natomiast bardzo delikatnie rozluźnia i pomaga w leczeniu grypy i innych chorób. Kolor żółty jest pobudzający oraz używany przy terapii menopauzy. Pomarańcz odnawia energię, a czerwień oddziałuje na funkcjonowanie umysłu.

vintage dziewczyna w promieniach letniego słońca
Zaczerpnięte z: pixabay.com
Podczas używaniu światłoterapii wykorzystywane są różne typy fal promieniowania. Da się je podzielić na cztery typy. Lampa do światłoterapii może posiadać na przykład światło białe leczy chandrę, czy też zaburzenia snu (tamta strona). Światło nadfioletowe stosowany jest w gabinetach kosmetycznych i powoduje opaleniznę. Podczerwień działa na choroby zapalne. Z kolei cząsteczki światła używane są przede wszystkim podczas zabiegów leczniczych.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.