Czym jest światłoterapia? Czy rzeczywiście uzdrawianie światłem pomaga?

Powszechnie wiadomo, że światło posiada zdrowotne własności. Pobudza receptory na skórze, dzięki którym bodziec przechodzi dalej, do szyszynki. To dokładnie w niej uruchamiane są funkcje obronne, czyli inaczej uruchamiają się potrzebne enzymy. Wyszczególnić można kilka zasadniczych barw światła, które działają na ciało człowieka. Kolor fioletowy jest uspokajający, odprężający oraz łagodzący ból.
jesiennie promienie słońca o poranku
Zaczerpnięte z: pixabay.com


W wolnej chwili

Żadna melancholia Ci nie upiorna, jak masz lampę do światłoterapii. Próbowałeś już jak działa?

Lampa podłogowa ALICE w kolorze brown sprawdzi się w przestronnym wnętrzu…
Dodane przez: Technolux
Zaczerpnięte z: Technolux
Odczuwasz ten moment niekiedy, jakby nie chciało Ci się żyć. Nie jest to na pewno miły stan, a uwidacznia się kompletem różnorodnych objawów. Przede wszystkim, jest Ci źle, jesteś senny, nie masz energii i motywacji do działania. To co normalnie daje Ci satysfakcję w tej chwili jakby wcale ci nie pomagało.


Jest idealny przykładowo przy terapiach odwykowych. Błękit odpowiada za wspomaganiu skupienia, także działa uspokajająco i łagodząco na stany zapalne. Zieleń natomiast bardzo delikatnie rozluźnia i pomaga w leczeniu grypy i innych chorób. Kolor żółty jest pobudzający oraz używany przy terapii menopauzy. Pomarańcz odnawia energię, a czerwień oddziałuje na funkcjonowanie umysłu.

vintage dziewczyna w promieniach letniego słońca
Zaczerpnięte z: pixabay.com
Podczas używaniu światłoterapii wykorzystywane są różne typy fal promieniowania. Da się je podzielić na cztery typy. Lampa do światłoterapii może posiadać na przykład światło białe leczy chandrę, czy też zaburzenia snu (tamta strona). Światło nadfioletowe stosowany jest w gabinetach kosmetycznych i powoduje opaleniznę. Podczerwień działa na choroby zapalne. Z kolei cząsteczki światła używane są przede wszystkim (rozwinięcie tematu- http://meskiezaciecie.pl)podczas zabiegów leczniczych.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.