Jakie formy zabawy wybrać dla dziecka w wieku przedszkolnym?

Dziecko wymaga od rodziców poświęcenia sporej ilości czasu, w której kluczową rolę dla jego samopoczucia, ale jednocześnie zdrowego rozwoju odgrywa zabawa. Jakie właściwe formy rozrywki warto zapewnić naszym najmłodszych pociechom? Oto kilka propozycji.


płótno - ubrania
Dodane przez: Katarzyna Matylla
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Pierwszym prostym pomysłem jaki przychodzi do głowy w kwestii zaplanowania czasu maluchowi są place zabaw. Nie bez przyczyny, świeże powietrze oraz kontakt z dziećmi w podobnych wieku z pewnością muszą być zagwarantowane każdemu przedszkolakowi. Ponadto, najnowsze budowane place zabaw to bardzo często nie tylko bezpieczne tereny, lecz również rozmaite konstrukcje, oferujące atrakcyjne formy uciechy. Zabieranie dziecka na place zabaw niesie także inne zalety - dla dzieci wszystko. Zabawa w grupie, różnorakie przeszkody, zjeżdżalnie oraz drabinki prowokują dziecko do aktywności fizycznej, a ta jest niezwykle potrzebna każdego dnia i to niezależnie od wieku. Czasem naszym milusińskim tak podoba się ta forma zabawy, że z chęcią spędziłyby na dworze dzień i noc. A my przecież musimy dokończyć wiele spraw. Tu z pomocą przychodzą auta dla dzieci. Takie mini samochodziki z napędem, które przemieszczają się w bezpiecznej dla dzieci prędkości pomogą przekształcić wyprawę na pocztę w prawdziwą przygodę. Można nabyć je w wielu rozmaitych wersjach, posiadają zabawne kształty oraz wzory, które zdobywają uznanie przedszkolaków. Co więcej, auta dla dzieci będą niezastąpione, gdy malec opadnie z sił w czasie powrotu do domu.


powiększenie - ubrania
Dodane przez: Arek Olek
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Inną formą zabawy, która sprawdza się w domu jest Cobi Small Army. Klocki o wspomnianej właśnie nazwie dedykowane są dla dzieci w wieku 6 lat oraz więcej. Atrakcyjny zestaw posiada aż 400 części, w tym 2 figurki. Poszczególne części Cobi Small Army składają się na zabawkowego niszczyciela czołgów, na wzór prawdziwego modelu zbudowany na podwoziu czołgu o nazwie Pantera, z armatą i pancerzem. Domyślić można się, że dla chłopaków będzie to znakomity prezent, który namaluje na twarzyczce szczery uśmiech - cobi small army. Pamiętajmy, że takie gadżety możemy także wykorzystać do nauki historii w formie zabawy.
2019-06-19 02:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.