Zaburzenia trzustki oraz ich skutki

Trzustka jest jednym z najważniejszych organów w organizmie ludzkim. Odpowiada ona za dwie niezwykle ważne czynności – jedna z nich to dostarczanie enzymów do jelita cienkiego, które z kolei pozwalają na trawienie pożywienia, między innymi białek, bądź tłuszczy.
Drugą funkcją jest produkowanie hormonów regulujących poziom glukozy we krwi, zwłaszcza insuliny.


Problemy z trzustką to ambaras dotykający wiele osób. Ilość walczących z nieprawidłowo funkcjonującą trzustką każdego roku rośnie. Odróżnia się różnego rodzaju choroby, lecz najczęściej z nich można spotkać na przykład ostre i przewlekłe zapalenie tegoż organu, kamica przewodów, torbiele oraz – niezwykle popularne – raki części zewnątrzwydzielniczej lub hormonalnej, jak też tak zwane „wyspiaki”. Najczęstszym problemem jest wspomniane wcześniej ostre zapalenie trzustki, które aż w 80% wywodzą się z chorób układu żółciowego, a także alkoholizmu. Rzadziej jednak z powodu nadmiernej ilości przyjmowanych leków, świnki, bądź też antykoncepcyjnych pigułek. Najczęściej zapalenie objawia się poprzez bardzo silne bóle w nadbrzuszu, promieniujące aż do pleców. Częściej chorują na nie mężczyźni.


myszka
Zaczerpnięte z: www.morguefile.com


Wszystkie choroby powiązane z trzustką przebiegają inaczej oraz dają odmienne Objawy. Problemy z trzustką często również mogą mieć powiązanie z cukrzycą.

Czy masz wątpliwości odnośnie do opisywanej problematyki? Jeżeli tak, to wejdź tu i poznaj informacje na to zagadnienie - z pewnością będą one niezwykle interesujące.

Jest ona związana z nieprawidłowym regulowaniem cukru we krwi - problemy trzustki.
Trzustka nie potrafi samoistnie wyprodukować odpowiedniej ilości insuliny, w związku z czym należy przyjmować odpowiednie leki, bądź wstrzykiwać wspomnianą insulinę, a także kontrolować cukier. Zbyt nadmierna ilość wydzielanych hormonów trzustki mogą natomiast oznaczać niedocukrzenie, spotykane jednak o wiele rzadziej, w porównaniu do cukrzycy.
2019-06-29 07:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.