W jaki sposób wyleczyć nerwicę?

Leczenie nerwicy wymaga czasu, jednak wskazane jest podjąć ten wysiłek. Nerwica może bowiem całkowicie uniemożliwić normalne życie.


Leczenie nerwicy polega przede wszystkim na psychoterapii, jednakże stosuje się też farmakologiczne leczenie.
zdrowo i na diecie
Dodane przez: Pink Sherbet Photography
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


dokument
Zaczerpnięte z: pixabay.com


Choroba ta dotyczy wielu ludzi. Nerwica to zespół rozmaitych zaburzeń psychicznych, u których podłoża leży stres i niepokój. Jest to choroba emocji spowodowana nieuświadomionymi wewnętrznymi konfliktami. Terapia nerwicy wymaga czasem podawania farmaceutyków, jednak same leki nie anulują problemów chorego i nie uwolnią go od nerwicy.


Jeżeli chory cierpi na silne lęki, stres nie pozwala mu SPAć ani normalnie działać, nie jest w stanie zapanować nad dręczącymi myślami oraz natręctwami (czynności przymusowe), boi się wyjść z budynku, panicznie boi się kontaktów z drugimi ludźmi, ma obsesje w temacie swojego zdrowia, zdrowego jedzenia, czystości czy też inne neurotyczne objawy utrudniające życie - lekarze częstokroć decydują się na podanie medykamentów osłabiających te symptomy. Są to środki obniżające napięcie, czasem przeciwdepresyjne. Medykamenty nie uwalniają chorego całkowicie od lęków jak też zaburzeń. Czynią je łatwiejszymi do zniesienia i powodują, że realne będzie podjęcie psychoterapii. psychoterapia ma na celu dotarcie do istoty kłopotów chorego, uświadomienie mu jego wewnętrznych konfliktów. Terapeuta daje choremu wsparcie i tworzy bezpieczne warunki do spotkania z dotkliwymi kłopotami.
Pomaga choremu znaleźć powody zaburzeń. Jak znaleźć dobrego psychoterapeutę dla siebie? Wystarczy w wyszukiwarkę napisać leczenie nerwicy Warszawa.
2019-01-30 21:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.