Jak znaczną dalekowzroczność mogą mieć ludzie leczeni laserem?

Dzięki współczesnej technologii możliwe jest m.in. wykonywanie wielu specjalistycznych zabiegów okulistycznych, które jeszcze 30 lat temu należało zaliczać do fantastyki naukowej.


Za pomocą lasera można by bardzo prędko wyleczyć dużo z pozoru małych schorzeń, m.
in. krótko widzenie. Do takiego zabiegu mogłaby zostać dopuszczona większość ludzi powyżej 21 roku życia. Wcześniej jednak wymagane są płatne badania kwalifikacyjne. Pacjent powinien stawić się w umówionym czasie, jednak może zjeść wcześniej śniadanie. Takie badanie trwa przeważnie ok. 3-4 godziny - zależnie od tego, czy będą one pełne lub niepełne. Od tego jest także zależna cena, która może wynieść odpowiednio 150 lub 250 zł. Na końcu badania kwalifikacyjnego aplikowane są specjalne krople, które rozszerzają źrenice, dlatego też pacjent nie może przyjeżdżać na takie badanie jako kierujący.

Jeżeli przypuszczasz, że niniejsza notka może być według Ciebie niewystarczająca, to zamieszczony tu (https://www.swiatleku.pl/category/uklad-pokarmowy-1) post na pewno przypadnie Ci do gustu. Kliknij i sprawdź!

Termin wykonania zabiegu będzie wyznaczony osobno, jeżeli pacjent definitywnie je wybierze po omówieniu przebiegu. Tego typu laserowa korekcja wzroku może zostać przeprowadzona u osób, które cierpią na krótkowzroczność (do -10 dioptrii) czy dalekowzroczność (do +5 dioptrii).


lasek korekcja wzroku
Dodane przez: Forest and Kim Starr
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Niezwykle ważne jest to, żeby odstawić szkła kontaktowe na 4 tygodnie przed wspomnianym badaniem. Tydzień przed określonym terminem operacji należy przyjmować witaminę C, natomiast trzy dni przed datą zabiegu krople antybiotykowe. Na dobę przed zabiegiem nie można również używać jakichkolwiek dezodorantów zapachowych. Ponadto na samą operację trzeba przyjść w okularach z filtrem UV i zabrać wygodne ubranie.
Koszt operacji to parę tysięcy złotych, ale trzeba traktować taki wydatek jako inwestycję. Powinny tak robić osoby, które pracują np.

Nie zwlekaj! Jeżeli zaciekawiły Cię zamieszczone tu treści, to czytaj artykuł (http://titaniumdental.pl/endodoncja/), który znajduje się w podanym linku. W nim znajduje się sporo detali.

jako policjanci, nauczyciele czy też wykładowcy. Sama operacja zajmuje zaledwie kilkanaście minut i nie wymaga pobytu w szpitalu.
2019-08-04 07:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.