Czym jest Syndrom Widzenia Komputerowego i jakiego rodzaju ma on objawy?

Normalna ilość mrugnięć oczu w trakcie minuty, powinna wynosić ok. 12 razy, ale podczas pracy przy komputerze liczba ta spada przeszło 2 razy. Uniemożliwia to niestety prawidłowe nawilżanie oka.


Poza tym długa praca przy komputerze posiada wpływ na obniżenie umiejętności akomodacyjnych czy osłabienia mięśni oka.


Na osłabienie oczu posiada też wpływ migotanie oraz promieniowanie ekranu komputerowego. Do charakterystycznych symptomów wspomnianego syndromu zaliczają się m.in. ból oczu, osłabienie widzenia, swędzenie, zespół suchego oka czy też utrudnienia w koncentracji. Na szczęście niektóre z nich można zredukować w swoim zakresie, przy czym najlepiej będzie korzystać z specjalistycznej pomocy. Jeśli interesuje Cię właściwa klinika okulistyczna Kraków jest miejscem, gdzie ją odnajdziesz. Tam dostaniesz najlepszą pomoc, jednak uprzednio możesz też wykonać kilka rzeczy na własną rękę.


http://jojomobile.eu/oferta


klinika okulistyczna kraków
Dodane przez: Tricia
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


W wolnej chwili

Jak skutecznie zainteresować przedszkolaka nową, rozwojową zabawą również w domu?

gry edukacyjne dla przedszkolaków
Zaczerpnięte z: ekoj.pl
Powszednia zabawa z najmłodszym członkiem rodziny nie zawsze należy do prostych. Każdy rodzic chce żeby jego pociecha możliwie jak najlepiej się rozwijała. Jednak poświęcenie wymaganej ilości czasu każdego dnia na zabawy z dzieckiem jest zwyczajnie niemożliwym w zrealizowaniu z powodu licznych gromadzących się obowiązków.


Mogłabyś m.in. postawić monitor bokiem do okna, żeby zapewnić dostęp dziennego światła. Od monitora nie może się odbijać jakiekolwiek światło. Środek takiego ekranu musi znajdować się ok. 10-13 cm poniżej poziomu wzroku, natomiast odległość od twarzy powinna być w przedziale 40-75 centymetrów. W celu unikania niepotrzebnych symptomów, trzeba stosować kropli do oczu. Naturalnie najlepiej byłoby, jakby nie zawierały one żadnych sztucznych składników.


Jeśli wymagana będzie interwencja okulisty, w klinice okulistycznej przeprowadzane są zabiegi laserowej korekcji wzroku, leczenie zaćmy czy też jaskry. Oczywiście przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu konieczne byłyby badania kwalifikacyjne. Są one płatne, jednak należy traktować je jak inwestycję.
2018-06-21 14:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.