Jaką rolę pełni w naszym organizmie trzustka, jakie najczęściej się spotyka schorzenia tego organu.

Trzustka jest jednym z mniej widocznych organów, w sumie jeśli nic nie będzie się z nią działo, to większość osób nawet nie ma świadomości, gdzie się ona znajduje. Jednak mimo tego, że ma niewielkie rozmiary i głęboko schowana, to spełnia bardzo ważną ważną rolę w organizmie.
potrafiszschudnac.pl
Dodane przez: with wind
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


To właśnie w niej jest produkowana insulina, która pozwala na wchłanianie przez komórki glukozy, najważniejszego źródła energii. Produkuje również inne enzymy trawienne, niezbędne do prawidłowego przyswajania pokarmów, a także hormony, które sterują pracą wielu organów. Widać więc że znaczenie trzustki naprawdę jest spore, a wszelakie problemy w jej funkcjonowaniu w negatywny sposób się mogą odbić na kondycji chorego - trzustka choroby. A jest ona bardzo wrażliwa i podatna na różne problemy, z tego też powodu też należy i o niej pomyśleć jeżeli zaczyna się pilnować swojego zdrowia.


technologia
Dodane przez: Polska Zielona Sieć
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Ze względu na położenie i brak dostatecznej wiedzy choroby trzustki są często mylone z innymi dolegliwościami, co przedłuża czas podjęcia właściwego leczenia. Przeważnie spotykane są przewlekłe i ostre zapalenia, których głównym powodem są choroby układu żółciowego i alkoholizm. W ostrych przypadkach niezbędne będzie Leczenie w szpitalu, przewlekłe formy leczyć można w domu specjalistycznymi lekami - choroba trzustki. Sporym wyzwaniem dla lekarzy są nowotwory tego organu, jakie występują coraz częściej w naszym społeczeństwie.
Niestety w dużej części są one śmiertelne, a szanse na wyleczenie ogromnie zależą od trafnej diagnozy i jak najszybszego rozpoczęcia leczenia. Jeżeli będzie taka konieczność, to trzustka może zostać całkiem wycięta, życie bez niej obecnie już jest możliwe.
2019-02-04 11:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.