Co jest niezbędne do skutecznego inwestowania swoich pieniędzy?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy posiadasz żyłkę do inwestowania własnych funduszy, możesz wypróbować swoje siły w FIO. Jest to stosunkowo bezpieczny sposób, jednak w zależności od rodzaju konkretnego budżetu trzeba liczyć się z utratą wpłaconej kwoty.


Istnieją 4 różne typy funduszy: finansowy, obligacji i hybrydowy czy na koniec akcji.
obliczenia
Dodane przez: reynermedia
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Cechują się one różną stopą niebezpieczeństwa, jednak dla przykładu fundusze pieniężne są dosyć bezpieczne. Niestety przynoszą także dosyć niską stopę zysku. Można to poznać przeglądając notowania poszczególnych funduszy. Obejmują one przedział nawet kilku poprzednich lat. Te obligacji proponują analogiczne bezpieczeństwo jak zwyczajne lokaty.

Na pewno przyda Ci się hiperłącze do serwisu, jeśli ciekawią Cię przedstawione w tym tekście treści. Na poniższej witrynie wyczytasz ich znacznie więcej.

Nieco w większym stopniu niebezpieczne są pozostałe 2 typy, więc inwestując w nie należy mieć większe doświadczenie i należy być w większym stopniu dynamicznym inwestorem. W przypadku funduszy inwestycyjnych żaden przychód nie jest gwarantowany, szczególnie, jeśli zdecydujemy się na fundusze akcji. Te jednak posiadają największe odsetki (nawet rzędu kilkudziesięciu procent), zatem pokusa do poszerzenia wiedzy z ekonomii jest niezwykle duża. Dodatkową zaletą FIO jest to, że funkcjonuje możliwość kupna jednostek uczestnictwa bezpośrednio ze swojego internetowego rachunku bankowego.


ewidencja
Dodane przez: Jean-Sebastien Roy
Zaczerpnięte z: Ogród pełen cienia


W podobny, przy czym nieco bardziej skomplikowany sposób można inwestować również na GPW. Tu jednak obligatoryjna jest obszerna wiedza ekonomiczna. Z drugiej strony tutaj także istnieją notowania, które tyczą się poszczególnych spółek. Giełda w Warszawie jest czynna od godziny 9 do 17.
W praktyce jednak istnieje 30-minutowa faza przed samym rozpoczęciem notowań oraz parę minut po ich ukończeniu na tak zwaną dogrywkę. Największa aktywność inwestorów odbywa się w ciągu pierwszych dwóch godzin notowań oraz pod sam ich finał.
2019-01-31 08:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.