W jakie miejsce zabrać naszą córkę, żeby nasz maluch świetnie się bawił oraz miał zapewnioną dawkę ruchu

Różnorodność, a nade wszystko dostępność, atrakcji dla naszych dzieci z tygodnia na tydzień staje się coraz większa. Z jednej strony to dobrze, lecz z drugiej nie w każdym przypadku gwarantują one synowi wystarczającą dawkę ruchu.


Dziecko
Dodane przez: Luci Correia
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wybrani rodziciele z niepokojem patrzą na dzieci, które oglądają trzecią bajkę z rzędu. Niekiedy awaryjnego wyjścia nie ma - w końcu trzeba znaleźć czas także na domowe zajęcia (ceneolokalnie): pichcenie bądź pranie. O dużo korzystniej sprawa ta wygląda, jeżeli wnuczętami mogą zająć się troskliwi dziadkowie. Mogą oni zabrać malucha na poobiedni spacer do parku bądź na plac zabaw dla dzieci, co z pewnością spotka się z aprobatą wyrażoną w postaci głośnych wiwatów. W końcu w rzeczonym miejscu sześciolatek może poznać nowych kolegów, bo przy wspólnej zabawie o wiele łatwiej zdobyć dobrego druha, ale nie tylko.

Często można usłyszeć i takie opowiastki, w których małżeństwa zapoznały się w pobliskiej piaskownicy. Tak czy owak, na taki plac zwyczajowo nie chodzi się w celach matrymonialnych, lecz czysto rozrywkowych, o czym się za chwilę przekonamy. Współczesny plac zabaw dla dzieci oferuje naszym maluchom mnóstwo atrakcji, i co warte podkreślenia, zapewnia rozrywkę na świeżym powietrzu, co
Dziecko z babcią
Dodane przez: steve freeman
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
pozostaje niezwykle ważne, jeśli dane dziecko najczęściej siedzi w mieszkaniu lub ostatnio chorowało na grypę.

Na szczęście tego typu aktywność fizyczna nie jest zarezerwowana tylko i wyłącznie dla tych, którzy mieszkają w wojewódzkich metropoliach. Dzięki pieniądzom z Unii nawet gminne miasteczka bądź wioski są w stanie na urzędowej witrynie internetowej pochwalić tym, że posiadają własny plac, a co za tym idzie, także większą liczbą uradowanych rodziców.

Tradycyjny plac zabaw dla dzieci powinien być wyposażony w chociażby kilka sprzętów, a wśród nich obligatoryjnie mają się znaleźć: huśtawki, karuzele oraz zjeżdżalnie. Mimo tego że przez część roku plac nie jest użytkowany, to wiosną odwiedzają go tłumy dzieci i ich rodziców (Kraków lego chima). Szczególnie ważne bywa to, żeby teren, na którym postawiono bujaki i mini ścianki wspinaczkowe, był ogrodzony, a najlepiej, monitorowany.

Dodatkowo tuż przy wejściu obligatoryjnie mają się znajdować tablice z regulaminem korzystania z placu. Najczęściej zawarte tam informacje odnoszą się do spraw bezpieczeństwa, bowiem dzieciaki, szczególnie te młodsze, nie powinny bawić się w rzeczonych miejscach bez nadzoru rodziców.
2019-02-27 06:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.