Jakie powinny być place zabaw z myślą o dziecięcych potrzebach

Bujna wyobraźnia dziecka wymaga od niego ruchu na świeżym powietrzu. Pod dzieci tworzy się funkcjonalne place zabaw, na których dzieciaki mogą szaleć i czerpać radość z życia. Place zabaw dla wszystkich kojarzymy najczęściej przez kompleks drewnianych atrakcji jak kładki, budki, schodki i wykończenia z plastiku (zjeżdżalnie).

Szukasz odpowiedź na zapytanie gdzie znaleźć dobrą firmę do postawienia placu zabaw? Zapewniamy wyczerpujące wiadomości

Plac zabaw dla dzieci
Dodane przez: http://www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu
O atutach miejsc zabaw dzieci świadczą niewątpliwie urządzenia na plac zabaw, a dokładnie ich stan. Użytkowane regularnie, ale niewyeksploatowane urządzenia gwarantują dzieciakom kolejne godziny i dni tryskania energią i korzystania z wszystkich fragmentów placu.

Przy konstrukcji urządzeń omawianych placów istotną rolę odgrywa docelowy target pod przyszły plac zabaw. Gdy jest on dostosowany do najmłodszych, w wieku przedszkolaka malucha i żłobkowym, powinien być wystarczająco niski a więc i bezpieczny. Starszaki uznaliby ten plac i dwuschodkowy domeczek i zjeżdżalnię półtorametrową za „nudne”, aczkolwiek dla najmłodszych, dopiero uczących się porządnie chodzić i bawić, jest to mega rozrywka.

Dla zerówkowiczów i uczniów podstawówek twórcy placów zabaw fundują większe, dające więcej adrenaliny atrakcji. Takie place zabaw posiadają falowane, długie na kilka metrów zjeżdżalnie, huśtawki i karuzele, tunele dla dzieci do zabawy do przechodzenia, czy drążki do podciągania, po których odważniejsi… chodzą. Dzisiaj na popularności zyskują zamknięte zjeżdżalnie, odcięte od światła, podobne do wielkich rur z parków wodnych. Są one oczywiście krótkie, ale nawet odcięcie światła słońca na chwilę budzi w dzieciakach adrenalinę i chęć spróbowania kolejny raz. Aż do zmęczenia.


Ogrodowy plac zabaw
Dodane przez: Rubber Mulch
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Place zabaw stawia się z myślą o potrzebach aktywizujących dzieci. Spotyka się jednak głosy, że urządzenia na plac zabaw są podobne do siebie, nastawione właśnie na fizyczny ruch. Jakoby nie rozwijały kreatywnego myślenia. Są co prawda elementy składające się z dopasowania układanek, stoliki do planszówek, ale wciąż jest ich niewielki odsetek. Powierzchnie nowoczesnych placów zabaw pokrywane są elastyczną i przepuszczającą wodę pianką, odporną również na intensywne temperatury i mocne promieniowanie. I tak porównując do starych placów zabaw na chodnikach, tak licznie funkcjonujących jeszcze kilkanaście lat temu widać postęp w kwestiach bezpieczeństwa.
2019-02-26 12:59
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.