Prowadzenie przedszkola jako dobry pomysł na firmę i realizację marzeń

Przed kilkoma laty powróciłam z emigracji - studiowałam oraz pracowałam w Szwecji, co spowodowało, że po powrocie do Polski miałam niemałe pieniądze oraz wyższe wykształcenie. Postanowiłam zatem założyć pod Warszawą punkt przedszkolny. Poszczęściło mi się, bo dostałam w spadku po dziadkach duży dom.

Naturalnie przerobiłam go na przedszkole. Uważam, że akurat w moim przypadku decyzja o otworzeniu przedszkola była świetna. Lubię kontakt z dziećmi, a co najważniejsze - mam odpowiednie kwalifikacje. Myślę, iż założenie przedszkola nie we wszystkich przypadkach ma sens, lecz tak czy siak uważam, że to rewelacyjny pomysł na biznes. Szczególnie, iż przecież można naprawdę dużo zarobić na swoim przedszkolu. To połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli coś doskonałego (więcej w temacie).

plac zabaw i przedszkole
Dodane przez: Frogn kommune
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Trudno jednak otworzyć odpowiednie przedszkole w Józefowie, jeżeli nie ma się wymaganych umiejętności i środków. Odradzam wejście w ten biznes osobom, które myślą, że w prowadzeniu przedszkola najbardziej znacząca jest kasa. Ona się jak najbardziej liczy, ale najbardziej znaczące jest to by dbać o dzieci. Nie jest prosto otworzyć przedszkole, a więc to tak czy siak wyjdzie, jeśli nie mamy całkowicie czystych zamiarów.

Myślę, iż porządne przedszkole musi również stawić na to by choćby naukę języków obcych. Sama u siebie nauczam angielskiego i myślę, że spora część klientów posłała własną pociechę do mnie głównie z takiej przyczyny, iż niejako słynę ze świetnego nauczania tego języka (więcej informacji). Warto również uczyć dzieciaki innych rzeczy - choćby gotowania, jednak w granicach zdrowego rozsądku.

Można powiedzieć, że w żadnym przypadku nie żałowałam podjętej decyzji - bez cienia wątpliwości jestem szczęśliwa, iż odważyłam się założyć takie miejsce. I chociaż codzienne prowadzenie przedszkola Otwock to dużo wyrzeczeń, i tak sądzę, że podjęłam dobrą decyzję. A więc każda osoba, która marzy o założeniu przedszkola musi zwrócić uwagę na to wszystko, ponieważ przedszkole to nie butik, a więc w tym przypadku chodzi o dzieciaki. Warto nadmienić, iż w dalszym ciągu prowadzenie własnego przedszkola to interes, który ma duże szanse na przetrwanie.
Dodane przez: k.s.
2019-03-11 22:59
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.