Fala uderzeniowa - zabieg leczniczy

Wielu osobom fala uderzeniowa kojarzy się z żywiołem prowadzącym do strasznych konsekwencji, ale w dzisiejszych czasach możemy zacząć kojarzyć falę uderzeniową ze sposobem leczenia. Fala uderzeniowa jest wykorzystywana w zabiegach leczniczych. O co, w tym chodzi? Tak, więc jest, to dość nowa terapia, która ma przyspieszyć proces zdrowienia. Konieczna jest odpowiednia aparatura, która wywołuje falę uderzeniową w wybrany fragment ludzkiego ciała. Przez, co tkanka prędzej się regeneruje.


złamana noga
Dodane przez: John Swindells
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
tego typu terapia może być stosowana przy wielu urazach między innymi przy urazie obręczy barkowej, kolana czy łokcia. Poza urazami związanymi ze stawami, również można zastosować ten zabieg fala uderzeniowa przy problemach ze ścięgnami. Cena pojedynczego zabiegu to około sto złotych.

Skręcenia są tak specyficzne, że po każdym kolejnym skręceniu, czas powrotu do zdrowia jest krótszy
Nasz organizm jest tak zbudowany, że musimy na niego niezmiernie uważać. Jeżeli, więc chcemy rozpocząć trening wyczynowy, trzeba dowiedzieć się jak należy się rozgrzewać i jak rozciągać się po treningu. Nie wspominając nawet o tym, że powinniśmy wiedzieć, jak właściwie robić poszczególne ćwiczenia. Kiedy przeciążamy stawy, będziemy mieć potem sporo problemów. niestety źle robione ćwiczenia mogą doprowadzić np. do skręcenia kolana http://www.artemed.pl. Kontuzja stawu kolanowego jest niezmiernie uciążliwa i powrót do sprawności może wykluczyć nas z treningów na spory czas. Często musimy po prostu uważać i oszczędzać kolano i używać opaski uciskowej. Ale konkretne opcje przekaże nam lekarz ortopeda. Może on zaproponować nam na przykład metodę fali uderzeniowej. Nie jest to standardowy sposób leczenia skręcenia kolana, ale pomaga on szybciej wyjść z kontuzji. Ale to lekarz dopiero może po zbadaniu stopnia skręcenia kolana przedstawić nam taka opcję.

Nie powinniśmy działać na własną rękę, bo to może nam tylko zaszkodzić. Poza tym wszyscy w gorącej wodzie kąpani, niech pamiętają, że wyznaczone przez lekarza dwadzieścia jeden dni nieobciążania kolana to trzy tygodnie. Wiele osób popełnia błąd, bo zdaje im się, że skoro nic ich nie boli po tygodniu, to znaczy, że wszystko jest okej i możemy wracać do treningów. W taki sposób można przyczynić się do urazu kolana, który będziemy musieli leczyć jedynie przez operację.
2018-06-22 13:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.