Niezbyt dobrze widzisz? Dowiedz się, co powinieneś uczynić i gdzie pójść, aby móc sobie pomóc

Zmysł wzroku jest bardzo istotny dla każdego człowieka. Dzięki niemu jesteśmy w stanie sprawnie się poruszać, zajmować się czytaniem i pisaniem, oglądać świat i podziwiać piękno. Niestety nie na każdym kroku go cenimy tak mocno, jak powinniśmy. Dopiero, gdy zaczyna podupadać, dociera do nas, jak ciężko mogłoby być gdyby go nie było. Teraz w Rzeczypospolitej wzrok bada się już noworodkom.

sprzęt okulistyczny
Dodane przez: Nomadic Lass
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Dzięki ultranowoczesnym urządzeniom można orzec, czy maleństwo widzi. Dopiero później, kiedy zaczyna] [przedszkole, przeprowadza się następne badanie ułatwiające wykrycie ewentualnych wad. To ogromny skok! Wiele lat temu pierwsze badania (na dodatek dość zwyczajne) odbywały się w placówce szkoły podstawowej lub… gdy człowiek wybierał się pierwszy raz na etat. Teraz nie ma już takiego kłopotu, a wcześnie zdiagnozowane wady można korygować. Dlatego coraz częściej spotyka się kilkuletnie dzieci w okularach (więcej na https://www.opticalchristex.pl/).

Co bardzo ważne – nie jest to nic dziwnego, dzięki czemu maluchy nie czują się wyrzutkami. Jeżeli zatem macie wrażenie, iż wasz lub waszych dzieci wzrok się popsuł, udajcie się do okulisty. Jeżeli jesteście – np. z Gdańska, usiądźcie wygodnie na kanapie, otwórzcie komputer i wstukajcie ‘badanie wzroku Gdynia’ (https://opticalchristex.pl/pl/badanie-wzroku/). Sieć jest dziś najszybszą i najlepszą metodą szukania. ‘Badanie wzroku Gdańsk’ przedstawi strony internetowe, gdzie odnajdziecie specjalistów (dzięki komentarzom innych pacjentów będziecie mieli szansę wybrać najlepszego). Po badaniu, które wykaże potrzebę kupienia okularów, pomocny będzie ponownie Internet (teraz z hasłem ‘optyk Gdynia’).


W wolnej chwili

Chcesz zaszaleć? Postaw na soczewki, jakie modyfikują odcień tęczówki!

Obecnie wiele ludzi ma szkopuły ze wzrokiem. Jest to podyktowane szczególnie czytaniem przy sztucznym świetle , a także używaniem tableta przez długie godzin. Jeśli wydaje Ci się, że od jakiegoś czasu słabiej widzisz, obrazy się rozmazują i nie jesteś w stanie wyczytać tego co jest zapisane na różnorodnych bilbordach, to znak że jak najprędzej powinnaś się wybrać do okulisty.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.