Gotowanie dań na parze – co opłaca się wiedzieć?

Gotowanie na parze to jedna z tych rzeczy, o których każdy słyszał i każdy ma taką czy inną opinię w tym temacie. Z tej przyczyny, wokół tego sposobu wykonywania dań pojawiło się wiele mitów. A tak naprawdę gotowania na parze najlepiej wypróbować samemu. Duża liczba rzeczy przemawia za tym, by podgrzewać posiłek nad parą, a nie wewnątrz cieczy. Co warto wiedzieć na temat gotowania na parze?


gotowanie
Dodane przez: ultrakickgirl
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Pierwsza istotna informacja jest taka, że taki metoda na gotowanie dań powoduje, że posiłek jest dużo bardziej zdrowy . Oczywiście podgrzewanie w wodzie i tak jest doskonalsze od metod wykorzystujących olej. Podgrzewając w wodzie nie dokładasz tłuszczu do składników obiadu. Jednak tradycyjnie gotowane dania mają nie tylko niewiele tłuszczu, lecz też… mało minerałów. Woda efektywnie wymywa cenne składniki, które następnie zwyczajnie wylewasz. W trakcie robienia posiłku na parze podobne zjawisko nie ma miejsca.


Możesz w ten sposób w stanie zachować o wiele więcej wartościowych witamin i innych ważnych składników. Ma to ogromne znaczenie głównie wtedy, gdy podgrzewasz warzywa.
Druga ważna kwestia jest taka, że, potrawy gotowane na parze mają świetny smak, a często nawet są jeszcze smaczniejsze. Ci, którzy nie próbowali pary z reguły są zdania, że przygotowywanie na parze pozbawia warzywa smaku. Ale nie jest to prawda. Wystarczy, że choćby raz spróbujesz podgrzać tak brokuł, a zobaczysz to samemu. Naturalne produkty będą smakować doskonale, a z pewnością nie będą mdłe.


gotowanie
Dodane przez: Counselman Collection
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Ponadto przygotowywanie posiłków na parze jest niezwykle łatwe. Nie musisz mieć wyjątkowe wiedzy czy doświadczenia. Jedyne co potrzebujesz to odpowiednia wstawka lub sitko do garnka. Nakładka powinno mieć otwory, przez które przedostaje się para, lecz które okażą się dość małe, by można było wygodnie położyć produkty. Z pewnością miło zdziwi Cię to, że gotowanie na parze zupełnie nie opóźnia obiadu.
2018-06-22 13:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.