Gotowanie dań na parze – co opłaca się wiedzieć?

Gotowanie na parze to jedna z tych rzeczy, o których każdy słyszał i każdy ma taką czy inną opinię w tym temacie. Z tej przyczyny, wokół tego sposobu wykonywania dań pojawiło się wiele mitów. A tak naprawdę gotowania na parze najlepiej wypróbować samemu. Duża liczba rzeczy przemawia za tym, by podgrzewać posiłek nad parą, a nie wewnątrz cieczy. Co warto wiedzieć na temat gotowania na parze?


gotowanie
Dodane przez: ultrakickgirl
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Pierwsza istotna informacja jest taka, że taki metoda na gotowanie dań powoduje, że posiłek jest dużo bardziej zdrowy (www.lovingit.pl/blog/gotowanie/). Oczywiście podgrzewanie w wodzie i tak jest doskonalsze od metod wykorzystujących olej. Podgrzewając w wodzie nie dokładasz tłuszczu do składników obiadu. Jednak tradycyjnie gotowane dania mają nie tylko niewiele tłuszczu, lecz też… mało minerałów. Woda efektywnie wymywa cenne składniki, które następnie zwyczajnie wylewasz. W trakcie robienia posiłku na parze podobne zjawisko nie ma miejsca.


Możesz w ten sposób w stanie zachować o wiele więcej wartościowych witamin i innych ważnych składników. Ma to ogromne znaczenie głównie wtedy, gdy podgrzewasz warzywa.
Druga ważna kwestia jest taka, że, potrawy gotowane na parze mają świetny smak, a często nawet są jeszcze smaczniejsze. Ci, którzy nie próbowali pary z reguły są zdania, że przygotowywanie na parze pozbawia warzywa smaku. Ale nie jest to prawda. Wystarczy, że choćby raz spróbujesz podgrzać tak brokuł, a zobaczysz to samemu. Naturalne produkty będą smakować doskonale, a z pewnością nie będą mdłe.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.