Czym jest masaż Shantala i gdzie można się go nauczyć?

Wiesz coś na temat masażu Shantala? To hinduski masaż dla niemowlaków, który robi się coraz bardziej popularny także na polskim gruncie. Wielu rodziców interesuje się, w jaki sposób masować delikatne ciałko swojego maleństwa i czy to naprawdę przynosi pożądane rezultaty?
kurs msażu
Dodane przez: Tim Bartel
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Zacznijmy od tego, gdzie najlepiej jest poznać masaż Shantala, o którym więcej w tym miejscu - kurs masaż Shantala w Centrum Szkoleniowym Soyer. Kurs to odpowiednia droga dla każdej interesującej się nim osoby, gdyż umożliwia poznać najnowsze techniki jego robienia, a nawet dostać uprawnienia do jego przeprowadzania, jeżeli pracujemy jako fizjoterapeuta, masażysta czy jesteśmy posiadamy etat w służbie zdrowia na oddziale położnictwa, pielęgnując świeżo upieczone mamy i ich pociechy.

masaż Shantala
Dodane przez: ASCOM Prefeitura de Votuporanga
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Kursy pozwalają też uczyć rodziców efektywnych sposób rozluźniania swojego szkraba, by pomóc mu w spokojnym zasypianiu, a także wzmocnić jego odporność oraz poprawić działanie układu pokarmowego. Masaż Shantala ma niejedną zaletę i można go stosować u maluchów od drugiego miesiąca życia. Tak jak wyżej nadmieniono, ma działanie uspokajające, a jednocześnie jest niesamowitą formą bliskości pomiędzy maleństwem a jego rodzicem. Najważniejsze jest właściwe robienie ruchów, toteż osoby, które ukończą kursy i pracują z rodzicami muszą dokładnie pokazać im, w jaki sposób samemu przeprowadzać prezentowany masaż (zobacz w serwisie) w domu.

Należyte ruchy pozwalają pozbyć się stresu, iż coś zrobimy źle i wyłącznie zrobimy krzywdę szkrabowi, zamiast mu pomóc. Pociechy od razu wyłapują lęki, dlatego ruchy powinny być pewne, a jednocześnie delikatne. W pokoju nie może być zimno, a z rąk trzeba zdjąć wszelką biżuterię. Tak samo powinniśmy sprawdzić czy nasze paznokcie nie są za długie, by przypadkowo nie zadrapać delikatnej skóry niemowlaka. Oprócz tego nie można mieć chłodnych rąk, gdyż maleństwo z miejsca zacznie płakać. Ważną sprawą jest także pora masowania – nigdy nie można tego wykonywać od razu po jedzeniu. Najlepiej jest masować pociechę przed karmieniem albo pewien czas po nim, by brzdąc nie odczuwał dyskomfortu. Dobrze też używać olejków, które wcześniej delikatnie podgrzewamy w miseczce.


W wolnej chwili

Gdzie można leczyć zęby w Warszawie?

wejdź tutaj
Dodane przez: g0d4ather
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Polska jest państwem, gdzie przewaga mieszkańców ma łatwy akces do darmowej służby zdrowia, trzeba tylko posiadać ubezpieczenie społeczne. Będzie ono pochodzić z tytułu zatrudnienia, z renty lub statusu bezrobotnego.

Warto jest dokładniej zapoznać się ze sztuką masażu Shantala, zwłaszcza jeśli wkrótce spodziewamy się dziecka. Opisany masaż jest szczególnie korzystny dla maleństw często cierpiących na kolki lub mających inne trudności z brzuszkiem.
2018-07-05 09:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.