Płaca minimalna w mijającym roku

W dzisiejszych czasach każdy goni za mamoną. Nie jest łatwo odnaleźć się w świecie, kiedy ważniejsze jest mieć niż być. Jednak nie wszystkich stać na to, by zbyt dużo rzeczy kupić. Bo jak wiemy minimalne wynagrodzenie 2015 nie napawało zbyt optymistycznie. Osoby , które pracują za najniższą płacę krajową na miesiąc wiedzą, że nie jest łatwo wiązać koniec z końcem. Jednak lepsza jest jakakolwiek płaca aniżeli żadna.


Jeżeli pracodawca chce nas zatrudnić na normalną umowę otrzymamy skierowanie na badania - (polecany artykuł) . Dopiero , gdy przejdziemy przez badania uzyskamy możliwość zatrudnienia w konkretnej firmie. Lekarz będzie musiał sprawdzić, czy będziemy nadawać się do konkretnej pracy na dane stanowisko, czyli czy nasze zdrowie nie wykazuje przeciwwskazań. Jeżeli okaże się, że jesteśmy zdrowi będziemy mogli rozpocząć pracę, a jeśli okaże się, że nasze zdrowie szwankuje, to po prostu będzie trzeba znaleźć pracę, która będzie odpowiednia do mojej kondycji zdrowotnej.

W wolnej chwili

Czym jest blog?

pokój dziecka
Dodane przez: silentworks
Zaczerpnięte z: silentworks
Jeszcze nie tak dawno, nikt nie miał pojęcia, co to jest blog jak też czemu on ma służyć. Jednostki, jakie kiedyś spisywały pamiętnik w wersji papierowej, nie marzyły nawet, że kiedyś będą mogły to zapisać na komputerze po czym będą mogły podzielić się swoimi przemyśleniami z innymi ludźmi.


płaca minimalna
Dodane przez: OTA Photos
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Urlopy wychowawcze
urlop wychowawczy
Dodane przez: http://sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://sxc.hu
Gdy pracujemy w jakiejś firmie, to mamy nie jedynie jakieś obowiązki, ale posiadamy też swe prawa. Jednym z praw, jakie mają rodzice, to urlopy wychowawcze. Jeśli jeszcze z nich nie skorzystaliśmy, to dobrze dowiedzieć się, na czym polega urlop wychowawczy zus - (tutaj). Kiedy podejmiemy decyzję, żeby wziąć urlop wychowawczy będziemy musieli wypełnić pewną liczbę dokumentów i po prostu iść na urlop. Składki do ZUS-u są odliczane od wypłaty, którą otrzymujemy w trakcie urlopu wychowawczego należy też zwrócić uwagę, że minimalne wynagrodzenie 2015 (http://www.poradnik.wfirma.pl/-minimalne-wynagrodzenie-za-prace-w-2015-roku) nie należało do najwyższych.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.